Trwa ładowanie...

1 września. Warszawa. Poważne utrudnienia dla mieszkańców

1 września. Warszawa. Z powodu obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w stolicy trzeba się spodziewać sporych utrudnień. Tworzą się gigantyczne korki.

1 września. Warszawa. Poważne utrudnienia dla mieszkańcówŹródło: East News
dxhu3v6
dxhu3v6

1 września. Warszawa. Główne uroczystości rozpoczną się na pl. Piłsudskiego w południe, ale już teraz Warszawa jest totalnie sparaliżowana. Kierowcy stoją w gigantycznych korkach.

WP.PL
Źródło: WP.PL

1 września. Warszawa. Problemy komunikacyjne

Jak informuje na swojej stronie ZTM, z ruchu zostanie wyłączonych kilkanaście ulic.

Ze względu na liczne delegacje, przylatujące na uroczystości do Warszawy, na drogach, którymi będą się przemieszczać, a także na ulicach poprzecznych (w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic lub do pierwszego skrzyżowania), wprowadzone zostały zakazy zatrzymywania się.

dxhu3v6

Zamknięte dla ruchu będą m.in. ulice w rejonie pl. J. Piłsudskiego i Starego Miasta. Ograniczenia dotkną także pieszych. Niedostępne będą place J. Piłsudskiego, Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone zostaną obszary w rejonie hoteli. Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą na stałe zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi. W trakcie wizyty służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic, np. Al. Jerozolimskich, ul. Marszałkowskiej, al. Jana Pawła II czy al. "Solidarności”.

Szczegóły utrudnień możecie zobaczyć TUTAJ.
Zmiany w komunikacji znajdziecie TUTAJ.

1 września. Uroczystości w Warszawie

1 września na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędą się uroczystości, na które zaproszono zagranicznych gości. Przemówienia wygłoszą prezydenci Polski i Niemiec oraz wiceprezydent Stanów Zjednoczonych (w związku z przełożoną wizytą Donalda Trumpa). Jak podał szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w stolicy ma pojawić się 40 delegacji zagranicznych, łącznie 250 gości z całego świata.

Szczerski poinformował jeszcze w sobotę o nowych zagranicznych gościach. - Jak zapewne państwo wiecie, Angela Merkel przyleci do Warszawy. W uroczystościach będzie brał także przedstawiciel Białorusi - ambasador tego kraju potwierdził swoją obecność - mówił szef Gabinetu Prezydenta.

dxhu3v6

- Spodziewamy się 20 prezydentów, 4 premierów, 6 marszałków izb parlamentu i kilkunastu ministrów spraw zagranicznych i obrony - dodał Szczerski.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxhu3v6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhu3v6