Trwa ładowanie...
d4m6kda

10 000 biegaczy w sobotę uczci pamięć powstańców

Zbliża się 25. Bieg Powstania Warszawskiego
Share
10 000 biegaczy w sobotę uczci pamięć powstańców
d4m6kda

Już w najbliższą sobotę 10 000 biegaczy weźmie udział w 25. Biegu Powstania Warszawskiego. Sportowcy pobiegną ulicami Starego Miasta, gdzie toczyły się jedne z najcięższych walk patriotycznego zrywu. Zmagania poprzedzi II Bieg Zdobycia PAST-y.

- W tym roku limit 10 000 uczestników Biegu Powstania Warszawskiego został wyczerpany w niespełna dwa tygodnie. Bardzo nas to cieszy, gdyż może to świadczyć o tym, że dołączyliśmy do grona najbardziej popularnych imprez biegowych w Polsce - mówi Renata Popek, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Zawodnikom z biało-czerwonymi opaskami na rękach na trasie biegu towarzyszyć będą grupy rekonstrukcyjne. Przy ulicach, którymi biec będą sportowcy ustawione zostaną również znicze. Wszystkich warszawiaków zachęcamy do wspólnego kibicowania i tworzenia ogniw „Łańcucha pamięci”.

d4m6kda

Start zawodników na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21.00 z ul. Bonifraterskiej. Wspólna dla obu dystansów meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej.

Wszyscy biegacze pokonają trasę, która prowadzi ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki, aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy na dystansie 5 km pokonają jedną pętle, a ci, którzy zdecydowali się na dłuższy dystans - dwie.

Zmagania w Biegu Powstania poprzedzi II Bieg Zdobycia PAST-y. 710 śmiałków będzie miało do pokonania dziewięć pięter powstańczej reduty – budynku Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej. Rywalizację symbolicznie zakończy wspólne, dokonane przez zawodników i kombatantów, wciągnięcie polskiej flagi na maszt znajdujący się na dachu budynku.

Przeczytaj też: Postrzelili psa w okolicach Warszawy. To sprawa kłusownika?

d4m6kda

Podziel się opinią

Share
d4m6kda
d4m6kda