Trwa ładowanie...

10.urodziny Vlep[v]netu

Stołeczny magazyn poświęcony sztuce ulicy świętuje swoje dziesięciolecie

10.urodziny Vlep[v]netu
d1tfpoe
d1tfpoe

Vlep[v]net to pierwszy w Polsce internetowy magazyn poświęcony sztuce ulicy. Odrzucamy dekoracyjne i instrumentalne traktowanie sztuki miejskiej przez urzędników i formatowanie jej do poziomu gadżetu przez rynek - mówią twórcy Vlep[v]netu - wyciągamy to, co zamiatane pod miejski dywan: brzydkie formy, niegrzeczne emocje.

Mają także na koncie pierwszą w historii polskiej sztuki przekrojową wystawę artystów ulicznych (Laktacje Nieholenderskie, 2005), wydawany w formie pdf-a magazyn Made in Street, telewizję streetartową oraz pierwszą na lokalnej scenie galerię sztuki ulicy (viuro, 2008-2010). Vlep[v]net działa nieprzerwanie od 2003 roku i w najbliższy piątek świętuje swoje urodziny.

Wydarzenie odbędzie się w Galerii v9, czyli miejscu otworzonym na ulicy Hożej przez magazyn Vlep[v]net. Galeria V9 to jedyna na polskim gruncie galeria prezentująca pogłębione, krytyczne spojrzenie na graffiti, street art i pokrewne nurty sztuki - mówią jej twórcy. Oprócz wystaw skierowanych na sztukę ulicy jest tu także czytelnia, pracownia i kino. Odbywają się tu także warsztaty z technik i strategii sztuki ulicy, wykłady i inne imprezy.

Żeby uczcić, ale też przywołać i przypomnieć 10 lat aktywności magazynu, jego twórcy zapraszają na* specjalną historyczną wystawę: zobaczymy wybór najciekawszych prac ze swojej kolekcji gromadzonej od początku istnienia grupy*. Pokażemy obiekty w niczym nie podobne do napuszonych produktów streetartowego przemysłu: zapomniane korzenie, unikalną dokumentacje, sentymentalne pamiątki - mówią organizatorzy - każdy rok z vlepvnetowej dekady będzie reprezentowany przez jedną pracę z tego okresu.

d1tfpoe

18 stycznia (piątek), godz. 20:00

Galeria v9, Hoża 9

d1tfpoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfpoe