Trwa ładowanie...
d16mwcy

100 mln zł na ratowanie Centrum Zdrowia Dziecka. "Zagrożenie dla funkcjonowania"

Pomoc publiczna była konieczna dla dalszego prowadzenia działalności Instytutu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
100 mln zł na ratowanie Centrum Zdrowia Dziecka. "Zagrożenie dla funkcjonowania"
d16mwcy

Dawid Jackiewicz, minister Skarbu Państwa podpisał umowę, na mocy której Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie otrzyma 100 mln zł wsparcia niebędącego pomocą publiczną z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Środki pieniężne zostaną przeznaczone przede wszystkim na restrukturyzację zadłużenia , którego skala mogłaby zagrozić sprawnemu funkcjonowaniu Instytutu. Wsparcie będzie stanowiło również wkład w realizację projektów infrastrukturalnych w zakresie modernizacji pozwalających w przyszłości na obniżenie kosztów jego działalności. - Dzięki wsparciu Skarbu Państwa Instytut zrealizuje plan naprawczy, niezbędny do kontynuowania działalności medycznej. Zależało nam, by umowę sfinalizować jeszcze w tym roku, by mali pacjenci i ich rodzice mieli pewność, że ważne i symboliczne miejsce na medycznej mapie kraju będzie dalej istniało - powiedział minister Jackiewicz.

Pomoc dla IPCZD jest elementem działań Ministra Skarbu Państwa w zakresie pomocy dla instytutów medycznych. Instytut jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. IPCZD realizuje świadczenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży z zakresu lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego oraz rehabilitacji. Działania naprawcze w Instytucie i ich efekty będą monitorowane przez Ministerstwo.

d16mwcy

Podstawą do przyznanego wsparcia jest rozporządzenie Ministra Skarbu Państwa z 11 sierpnia 2011 r. w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną, które umożliwia instytutom medycznym ubieganie się o środki z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców na realizację działań naprawczych, bez konieczności zapewnienia wkładu własnego, w finansowaniu planu naprawczego.

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Nowe alejki w parku Ujazdowskim. "Efekt pracy rozściełacza" [WIDEO]

d16mwcy

Podziel się opinią

Share
d16mwcy
d16mwcy