Trwa ładowanie...
d73psh0

100 nowych autobusów dla MZA. Zastąpią najstarsze pojazdy

Dzięki zakupom nowych niskopodłogowców z ulic całkowicie znikną m.in. Jelcze M121M i wiele innych kilkunastoletnich autobusów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
100 nowych autobusów dla MZA. Zastąpią najstarsze pojazdy
d73psh0

W stolicy przybędzie nowych autobusów komunikacji miejskiej. Miejskie Zakłady Autobusowe właśnie ogłosiły przetarg na dostawę 90 takich pojazdów. Łącznie z wcześniej zakontraktowanymi pojazdami na ulice wyjedzie 100 nowych niskopodłogowców.

MZA rozpoczęły dwie procedury przetargowe. Pierwsza z nich dotyczy dostawy 10 autobusów elektrycznych o długości 12-metrów. - To już kolejna partia elektrobusów zamawianych przez MZA . Wraz z pojazdami zakontraktowanymi w grudniu w firmie Ursus, których dostawa zaplanowana jest na przełom lipca i sierpnia, flota elektrobusów wzrośnie w tym roku o 20 sztuk - informuje stołeczny ratusz.

Drugi z ogłoszonych przetargów dotyczy dostawy 80 autobusów. W skład zamówienia będzie wchodziło 40 przegubowców, a także 35 pojazdów o długości 12 metrów, których silniki muszą spełniać najbardziej rygorystyczną normę Euro VI. MZA chce zamówić również pięć przegubowców na gaz CNG.

d73psh0

Wszystkie pojazdy powinny pojawić się w Warszawie w tym roku. Zastąpią one wycofywane Solarisy Urbino 15, Jelcze M121M (całkowite zakończenie eksploatacji tego typu pojazdów) oraz MAN-y NM 223 i MAN-y NG 313.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Kościół św. Anny zmienia rektora. Ks. Siekierski idzie do Łomianek

d73psh0

Podziel się opinią

Share
d73psh0
d73psh0