Trwa ładowanie...

100 nowych autobusów na warszawskich ulicach

Nowa jakość w ZTM.

100 nowych autobusów na warszawskich ulicach
d907hde
d907hde

Nowa jakość w stołecznej komunikacji. Od wtorku po warszawskich ulicach jeździ setka nowych autobusów informuje radio RDC. Są to przegubowe Mercedesy Conecto oraz krótkie Solarisy Alpino.

Wszystkie wyposażone są w klimatyzację, monitoring, biletomaty, a także system lokalizacji pojazdów. Autobusy należą do firmy Mobilis, która wygrała przetarg na obsługę komunikacyjną kilkunastu linii przez osiem lat. Jak zapowiada Wiktor Paul z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego, przewoźnik musi spełniać kilka kryteriów, które do tej pory nie były w stolicy wymagane.

- Wszyscy kierowcy muszą znać język polski, przynajmniej na poziomie średnio-zaawansowanym. Kolejnym wymogiem, było posiadanie przez przewoźnika zajezdni, w której autobusy będa mogły być sprzątane i myte po codziennej obsłudze, jak również będą mogły przechodzić niezbędne przeglądy i naprawy - mówi w RDC Wiktor Paul, z biura prasowego Zarzadu Transportu Miejskiego.

d907hde

Nowe Mercedesy można spotkać m.in. na liniach 127, 188 i 502. Natomiast krótkie Solarisy wyjechały na linie 133, 161 i 163.

Źródło: (rdc)

d907hde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d907hde