Trwa ładowanie...

1000 laptopów dla stołecznych gimnazjalistów

Największe szanse mają ci z najlepszymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie

Share
1000 laptopów dla stołecznych gimnazjalistów
d1yn7wt

*Warszawscy uczniowie mogą się ubiegać o przyznanie na 5 lat komputera przenośnego z darmowym dostępem do internetu. *Stały dostęp do sprzętu ma pomóc w kształtowaniu kompetencji informatycznych i rozwijaniu zainteresowań, a także nauczyć swobodnego poruszania się w cyfrowej rzeczywistości.

Szansę na laptop, z darmowym dostępem do Internetu, mają uczniowie i absolwenci publicznych gimnazjów, którzy mieszkają w Warszawie. Pod uwagę będą również brane wyniki ze szkolnych egzaminów: szóstoklasisty i gimnazjalnego, oraz dochody w rodzinie. Maksymalnie mogą wynosić 1270,00 złotych netto na osobę.

d1yn7wt

Uczniowie, którzy spełnią te kryteria i otrzymają sprzęt, przejdą dwudniowe szkolenia. Obsługa komputera i podstawowych programów biurowych, tworzenie baz danych czy programowanie stron www – to tematy, jakie mają do wyboru. Komputer w domu ma - według stołęcznych urzędników - pomóc również w cyfrowej aktywizacji rodziców.

Całkowita wartość unijnego projektu „Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie” to ponad 6,5 miliona złotych. Zgłoszenia do udziału w tym projekcie są podzielone na dwa etapy:

- do 7 kwietnia *wnioski o przyznanie komputera mogą składać uczniowie obecnych I i II klas gimnazjum,
- *
od 8 do 30 września
wnioski o przyznanie komputera będą mogli składać uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w I klasie gimnazjum, oraz ci, którzy wtedy będą już absolwentami klas III (obecni uczniowie klas III).**

Wypełniony przez prawnego opiekuna wniosek należy złożyć w sekretariacie swojej szkoły.

d1yn7wt
d1yn7wt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yn7wt
d1yn7wt