Trwa ładowanie...

11 listopada będą recytowały patriotyczne teksty. Zupełnie nago

Po raz pierwszy w Polsce rusza akcja Naked Girls Reading.

Share
11 listopada będą recytowały patriotyczne teksty. Zupełnie nago
d31ow03

Teksty o wolności, ale też o niezależności i wyzwoleniu w święto odzyskania przez Polskę niepodległości będą recytować na deskach kluboteatru Dzika Strona Wisły całkowicie nagie dziewczyny. Po raz pierwszy w Polsce rusza akcja Naked Girls Reading.

Nietypowy pomysł czytania klasyki literatury zupełnie bez ubrania pojawił się w 2008 roku w Chicago i szybko zdobył popularność. Obecnie podobne akcje odbywają się już w 18 miastach na całym świecie. Warszawa dołącza trzecie w Europie (po Londynie i Rzymie) i jako pierwsze miasto w Polsce. - Będą oficjalne odezwy, ale i intymne dzienniki. Będzie literatura piękna i piękno nagiej lektury - zachęcają organizatorzy.

Producentką warszawskiej edycji Naked Girls Reading jest Betty Q, propagatorka burleski . Do współpracy zaprosiła warszawskie performerki burleski, aktywistki, pisarki, tancerki oraz profesjonalne aktorki. Czy nie obawia się protestów?

d31ow03

- Wszystkie jesteśmy patriotkami i chcemy coś zrobić w tym dniu - wyjaśnia artystka. - Myślę że brakuje kobiecej perspektywy w obchodzeniu Święta Niepodległości. Zgadzam się, że łatwo jest doszukiwać się w tym taniej sensacji, ale to, co robimy, jest na takim poziomie merytorycznym, że zupełnie nie obawiam się, jak zostanie przyjęte. A jak się komuś nie podoba taka forma, to po prostu na spektakl nie przyjdzie - podkreśla.

„Każdy rodzaj czytania jest dobry – a czytanie nago najlepsze! Betty Q i jej ekipa właśnie w taki sposób walczą ze stereotypem, że "goła baba" nie może być zabawna i intelektualna” - komentuje akcję pisarka Sylwia Chutnik.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronach kluboteatru .

d31ow03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ow03