Trwa ładowanie...

11 listopada. Marsz Niepodległości w Warszawie otworzy wspólna modlitwa. Uczestnicy odmówią różaniec na Rondzie Dmowskiego

W Święto Niepodległości ulicami stolicy przejdzie Marsz Niepodległości. Organizowany po raz 10. przemarsz rozpocznie się o godz. 14. Wcześniej zaplanowano m.in. Mszę Św. i różaniec na rondzie Dmowskiego.

11 listopada. Marsz Niepodległości w Warszawie otworzy wspólna modlitwa. Uczestnicy odmówią różaniec na Rondzie DmowskiegoŹródło: PAP, fot: PAP
d1gml2l
d1gml2l

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, które skupia m.in. działaczy ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, pierwszych organizatorów marszu, zaprasza już na 10 na Mszę Św. Jak podkreślono, odbędzie się ona "w tradycyjnym rycie rzymskim", w Bractwie św. Piusa X oraz o godz. 11 w kościele św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego.

Także od godz. 10 do momentu rozpoczęcia Marszu Niepodległości wolontariusz będą zbierać podpisy pod petycją "STOP 447". Przypomnijmy – to sprzeciw wobec ewentualnych roszczeń organizacji żydowskich.

"Środowiska żydowskie domagają się od Polski 300 mld dolarów za tzw. mienie bezdziedziczne po Holokauście. Polska nie jest nic winna tym środowiskom. Musimy dać temu odpór prawny" – napisali autorzy petycji.

Emocje wokół Marszu Niepodległości. Gość miał pretensje, o to, kto siedział obok niego w studiu

Tuż przed startem Marszu Niepodległości na 13.30 zaplanowano wspólny różaniec na rondzie Dmowskiego.
Sam Marsz Niepodległości oficjalnie zostanie otwarty o godz. 14. Organizatorzy przewidują na początku przemówienie, oraz – tu cytat – "występy słowno-muzyczne".

d1gml2l

O godz. 15 uczestnicy Marszu Niepodległości przejdą z ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi na błonia Stadionu Narodowego. Tam do godz. 19 zaplanowano koncerty i inne "występy artystyczne".

Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że będą weryfikować hasła, które znajdą się na transparentach przyniesionych na to wydarzenie.

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapewnił, że organizatorzy "zrobią wszystko co w ich mocy, by podczas manifestacji nie pojawiły się hasła niezgodne z prawem". Od razu jednak zaznaczył, że przy tak dużej liczbie uczestników nie sposób zweryfikować wszystkiego.

d1gml2l

Wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości i szef straży Marszu Niepodległości Mateusz Marzoch dodał, że hasła na transparentach sprawdzać będzie straż marszu oraz obserwatorzy z Ordo Iuris.

Marsz Niepodległości zabezpieczać będzie 400 osób, z tzw. straży marszu. Policja i miasto przygotowały specjalne środki bezpieczeństwa. Do dyspozycji funkcjonariuszy będą drony i śmigłowce oraz jednostki antyterrorystyczne. Służby miejskie od godz. 6:30 rozstawiały w centrum Warszawy betonowe zapory, które mają oddzielać trasę marszu od pozostałych ciągów ulic.

Żródło: GW, polsatnews.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gml2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gml2l