Trwa ładowanie...
d4etgi0

11 listopada może być gorąco...

Trzy duże manifestacje i kilka innych zgromadzeń publicznych w tym samym dniu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 listopada może być gorąco...
d4etgi0

W związku ze Świętem Niepodległości, które odbędzie się 11 listopada, w miejskim ratuszu zgłoszono już trzy manifestacje i kilka zgromadzeń.* Tego dnia spotkają się w stolicy ludzie z wielu, bardzo różnych ugrupowań, często bardzo odległych od siebie. Może więc być gorąco. W zeszłym roku doszło do dużej bitwy w centrum miasta, podczas której prawicowi bojówkarze wspierani przez kiboli, starli się z anarchistycznymi zadymiarzami. Na policjantów poleciały rzucane race, petardy, butelki i wyrywane z chodników kamienie. Chuligani niszczyli wszystko, co stanęło na ich drodze. Miasto podliczyło, że *straty po rozróbach wyniosły blisko 100 tys. zł. Jak będzie w tym roku?

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się marsz "Razem dla niepodległej" współorganizowany m.in. przez Urząd ds. Kombatantów i Kancelarię Prezydenta. Manifestacja ma się rozpocząć ok. godz. 13.15 na pl. Piłsudskiego, zaraz po zakończeniu uroczystej odprawy wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Porozumienie 11 Listopada, zaprasza z kolei na manifestację antyfaszystowską. Rozpocznie się ona o godz. 12.00 na ul. Zamenhofa, przed pomnikiem Bohaterów Getta.

d4etgi0

Kolejnym marszem będzie "Odzyskajmy Polskę!" zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską. Trasa jest wciąż trzymana w tajemnicy, trwają ustalenie z miastem, którędy dokładnie przejdzie.

Niezależnie od demonstracji, jak co roku, 11 listopada Warszawa będzie centralnym miejscem obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Tego dnia w stolicy, mimo listopadowej słoty, może być bardzo gorąco.

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0