Trwa ładowanie...

11 listopada staną murem przy "Tęczy"!

Organizatorzy nawołują: niech Dzień Niepodległości będzie świętem miłości i tolerancji, mądrego patriotyzmu i pojednania

11 listopada staną murem przy "Tęczy"!
d1334rw

Zbliża się 11 listopada, a w związku z tym wracają obawy, czy instalacja " Tęcza " na pl. Zbawiciela będzie po raz kolejny podpalona. Z tej okazji na Facebooku powstało wydarzenie, którego organizatorzy zapraszają wszystkich do przyjścia pod tęczę 11 listopada.

11 listopada na pl. Zbawiciela złapmy się wszyscy za ręce i pokażmy, że Polska jest krajem, w którym jest miejsce dla różnorodności i tolerancji, a brakuje go dla skrajnego nacjonalizmu, demolowania przestrzeni publicznej i burd.

d1334rw

Stwórzmy mur z ludzkich ciał dookoła tęczy, która - chcąc, nie chcąc - stała się solą w oku mieszkańców Warszawy. Pokażmy, że nie zgadzamy się na niszczenie przestrzeni publicznej w imię homofobicznych przekonań. W to wyjątkowe święto wyślijmy w świat informację, że Polska jest krajem różnorodnym i przeznaczonym dla wszystkich. Niech Dzień Niepodległości będzie świętem miłości i tolerancji, mądrego patriotyzmu i pojednania.

Niech będzie nas jak najwięcej!

Czy weźmiecie udział w wydarzeniu?

Instalacja " Tęcza " na pl. Zbawiciela płonęła już kilka razy - ostatni raz w listopadzie 2013 roku. Zimą zniknęła, aby wrócić na początku maja po remoncie. Jeszcze w tym samym miesiącu doszło do dwóch niegrożnych prób podpalenia.

Tęcza ma stać na pl. Zbawiciela do końca 2015 roku. NIe wiadomo, co stanie się po tym terminie - np. Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016 chce, aby na placu stanęła nowa, zupełnie inna instalacja - będąca symbolem heteroseksualizmu.

d1334rw
d1334rw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1334rw