Trwa ładowanie...

11 listopada w Warszawie. Policja w pełnej gotowości przed Świętem Niepodległości. Może użyć dronów i śmigłowców

11 listopada warszawskie ulice będą patrolowane przez tysiące policjantów. W gotowości są drony i śmigłowce. Jeśli będzie taka potrzeba – do akcji mogą wkroczyć pododdziały antyterrorystyczne.
Share
Warszawa. Marsz Niepodległości 11 listopada 2018 r.
Warszawa. Marsz Niepodległości 11 listopada 2018 r.Źródło: PAP, Fot: PAP
d1lwh6a

W Święto Niepodległości w Warszawie ma odbyć się 10 zgromadzeń publicznych. Tyle do czwartku zarejestrował stołeczny ratusz.

Największym wydarzeniem będzie Marsz Niepodległości. Przejdzie ulicami stolicy między godz. 14 a 19. Trasa – już tradycyjnie, od kilku lat – prowadzi od Ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. To wydarzenie także wymaga zaangażowania największej liczby służb, które zadbają o porządek i bezpieczeństwo.

- Jeśli chodzi o zabezpieczanie zgromadzeń to po pierwsze mówimy o bardzo dużej liczbie policjantów. To są tysiące policjantów na ulicach Warszawy. Będziemy wspierani przez wszystkie garnizony w kraju – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

d1lwh6a

Zobacz: "Macierewicz to kolejny element układanki". Kluzik-Rostkowska ma teorię ws. wyboru marszałka seniora

Przyznał jednocześnie, że policjanci 11 listopada będą mieli bardzo dużo obowiązków związanych z prewencją i bezpieczeństwem ruchu drogowego.

- Stąd również liczne patrole ruchu drogowego, których celem będzie przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo nie tylko kierujących, ale także wszystkich osób, które będą brały udział w poszczególnych zgromadzeniach, biegach i uroczystościach – wyjaśnił Marczak.

d1lwh6a

Warszawska policja zdradza, że będzie też prowadzić "działania mniej jawne, których celem jest przede wszystkim analiza wszystkich zagrożeń oraz przygotowanie się na wszelkiego rodzaju zagrożenia".

Funkcjonariusze będą zatem przygotowani na każdą, nawet najgorszą sytuację, która może nastąpić. Mogą liczyć na wsparcie pododdziałów antyterrorystycznych, dronów i śmigłowców.

Źródło: Interia.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lwh6a

Podziel się opinią

Share
d1lwh6a
d1lwh6a