Trwa ładowanie...
d37ke16

110 zarzutów i ponad 500 punktów karnych dla "Froga"

Dziś zapadł pierwszy wyrok w sprawie pirata drogowego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
110 zarzutów i ponad 500 punktów karnych dla "Froga"
d37ke16

Robert Nogal, pseudonim "Frog" po raz kolejny stanął dziś przed warszawskim sądem. Jak informuje Rmf.fm, dotychczasowy bilans pirata drogowego, to 110 zarzutów łamania przepisów drogowych i ponad 500 punktów karnych. "Frog" uważa, że jest niewinny.

Spraw Roberta N. prowadzą różne sądy: Praga-Północ, Praga-Południe i Śródmieście. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów zajmuje się jego wykroczeniami w dwóch postępowaniach. Tak dziwne postępowanie jest wynikiem koszty procesowych: większość świadków mieszka w stolicy. Sprawę, która miała się toczyć miała się toczyć w Kielcach, przeniesiono na Mokotów .

Rajd po stolicy

d37ke16

O mężczyźnie zaczęło być głośno, gdy w czerwcu ubiegłego roku pojawił się film nagrany kamerą umieszczoną w jego aucie. Widać na nim jak Nogal - mknąc ulicami Warszawy, wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, prowadzi auto z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, a także ściga się z motocyklistami. "Frog" został zatrzymany przez policję w mieszkaniu pod Mielnem, gdzie próbował się ukryć.

Podstawą nie była jednak jazda samochodami w okolicach Kielc i w stolicy, ale podejrzenie o kilka innych przestępstw kryminalnych oraz gospodarczych. Prokuratura postawiła już Robertowi N. dwa zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Biegły uznał, że podczas jazdy po Warszawie "Frog" naruszył przepisy ruchu drogowego kilkadziesiąt razy. Mężczyzna jest też oskarżony o wyłudzanie kredytów, na podstawie fałszywego zaświadczenia o zarobkach. O jego wyczynach WawaLove.pl informowała wielokrotnie.

Pierwszy wyrok w sprawie Froga zapadł dziś. 25-latek został skazany na 30 dni aresztu oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Robert Nogal (sąd zgodził się na publikację danych osobowych i wizerunku oskarżonego) będzie musiał dodatkowo pokryć prawie 12 tys. zł kosztów sądowych.

Przeczytajcie też: Jechał skradzionym samochodem, bez uprawnień, prosto z włamania

d37ke16

Robert N., ps. Frog (

PAP / Marcin Bednarski

)

d37ke16

Podziel się opinią

Share
d37ke16
d37ke16