Trwa ładowanie...
01-11-2017 14:30

12-latka marzyła o przyjęciu urodzinowym. Zorganizuje je... Filip Chajzer!

Historia dziewczynki, chorej na autyzm porusza internautów.

12-latka marzyła o przyjęciu urodzinowym. Zorganizuje je... Filip Chajzer!
d394qur

Filip Chajzer postanowił zroganizować urodziny 12-letniej Oliwii. Jego akcja jest odpowiedzią na wpis mamy dziewczynki. Kobieta opisała na Facebooku przykrą historię. Zorganizowała Oliwii urodziny, na które nikt nie przyszedł.

u2013 Zawsze pomagaliście mi w szalonych pomysłach, a ten jest dla mnie bardzo ważny u2013 pisze Filip Chajzer do swoich fanów. Opowiada, że natknął się na wpis właścicielki sali zabaw z warszawskiego Muranowa. u2013 To, co pisze, jest cholernie przykre. 12-letnia Oliwia, która ma problemy ze zdrowiem, marzyła o urodzinach, na które mogłaby zaprosić swoich kolegów. Mama dziewczynki z wyprzedzeniem zaprosiła gości. Były balony i tablice, żeby koledzy i koleżanki z rodzicami nie zabłądzili... Niestety... Nikt nie przyszedł u2013 czytamy w poście Chajzera.

Prezenter dodaje, że rozmawiał już z "panią Marysią", czyli wspomnianą właścicielką sali zabaw. u2013 Powiedziała mi, że takiego smutku w oczach dziecka nie widziała jeszcze nigdy... u2013 opowiada dalej. Filip Chajzer proponuje w związku z tym bardzo pozytywną akcję. u2013 Co powiecie na to, żeby wpaść z dziećmi w najbliższą sobotę i zaśpiewać sto lat...? Ja piekę tort, nie wiem czy starczy dla wszystkich, ale ktoś się załapie. Niech zapamięta te urodziny do końca życia!!! u2013 zachęca na Facebooku

Historia 12-letniej dziewczynki, chorej na autyzm, na której przyjęcie urodzinowe nie przyszło żadne z jej kolegów i koleżanek ze szkoły, porusza internautów. Wiele osób zaofiarowało się, że również upieką torty lub przygotują dekoracje dla dziewczynki. Są również tacy, którzy dzielą się własnymi, niestety podobnymi doświadczeniami.

d394qur

u2013 Mój syn z zespołem Aspergera też zapraszał dzieci i nikt nie przychodził u2013 pisze jedna z internautek. u2013 Tego smutku i bólu serca nie da się opisać. Teraz już nie zaprasza, bo - jak mówi - i tak nie ma sensu. W przyszłym roku osiemnastka i pewnie nikt nie przyjdzie... u2013 dodaje kobieta.

u2013 Dlatego ja na urodziny mojej autystki zapraszam tylko bliskie nam osoby. Nie potrafiłabym się pogodzić z takim zachowaniem. Nasze dzieci są cudowne u2013 dodaje mama autystycznej dziewczynki.

u2013 Dzieci z autyzmem traktuje się, jakby były jakimś wybrykiem natury. Większość ludzi (zwłaszcza dorośli, bo to oni dają przykład, nie?) nie ma pojęcia, co to jest autyzm. Długo się to nie zmieni... Trzeba o tym mówić, pokazywać, nauczać i uświadamiać. W erze ignorancji i braku empatii będzie to trudne, ale damy radę. Dzieciaki te są wyjątkowe i cudowne u2013 pisze kolejny internauta.

Niedawno o Filipie Chajzerze zrobiło się głośno w związku z wpisami o zdecydowanie mniej pozytywnym charakterze. Prezenter w niewybredny sposób atakował na Facebooku między innymi redaktora "Vogule Poland", Patryka Chilewicza. u2013 (u2026) widzę, że tego homoseksualnego chłopca muszę w jakiś sposób podniecać u2013 argumentował w jednym z obszernych wpisów. Trudno powiedzieć, czy jego najnowsza "akcja" wynika z pragnienia ocieplenia wizerunku, czy też faktycznie przejmuje się losem 12-letniej dziewczynki. Niezależnie od tego, zwrócił uwagę na bardzo ważny problem społeczny, wywołując dyskusję o tych, o których często zapominamy u2013 osobach dotkniętych autyzmem.

d394qur

źródło: WP Kobieta

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Robią biznes na śmierci Piotra S., który podpalił się w Warszawie. "Tak się zarabia na tragedii"

d394qur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d394qur