Trwa ładowanie...
kontrole drogowe

12 tysięcy mandatów wystawionych po e-kontroli. Warszawski ZDM podsumował styczeń

100 tysięcy samochodów w ciągu niecałych 4 tygodni - tak wygląda podsumowanie pierwszego miesiąca e-kontroli w Warszawie. Dwa elektryczne samochody sprawdzają kierowców w stolicy od 7 stycznia br.

Share
12 tysięcy mandatów wystawionych po e-kontroli. Warszawski ZDM podsumował styczeń
Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d3b9dx8

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podsumował wydajność nowego systemu kontroli. Za raportu stołecznych drogowców wynika, że system jest wydajny - od 7 do 31 stycznia skontrolowano 100 tys. pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Urzędnicy zastrzegli w specjalnym komunikacie, że pierwszy miesiąc działania e-kontroli był dla nich kluczowy.

- Przez ten czas mogliśmy wyłapać ewentualne błędy i je wyeliminować. Na szczęście styczeń nie przyniósł żadnych problemów, a nasze dwa elektryczne samochody skontrolowały w sumie 102 934 pojazdów - zaznaczają przedstawiciele ZDM.

d3b9dx8

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Przypomnijmy, że e-kontrole polegają na dwukrotnym zeskanowaniu numeru rejestracyjnego danego pojazdu. W bazie danych sprawdzane jest to, czy zapłacono za parkowanie właśnie tego konkretnego samochodu.

ZDM jeszcze przed wdrożeniem systemu zapewniał, że wszystkie niesparowane zdjęcia będą automatycznie usuwane. Kamery nie przetwarzają też danych osobowych. Wezwania do zapłaty są wysyłane jedynie do tych kierowców, którzy rzeczywiście nie zapłacili za postój, a nie do tych, którzy np. nie włożyli biletu za szybę lub nie umieścili tam informacji o opłacie mobilnej.

- Nasze działania przynoszą pierwsze efekty. W porównaniu do stycznia 2019 roku liczba opłat za postój wzrosła o 12 proc. Niestety, wielu kierowców opłat próbuje unikać - przyznają stołeczni drogowcy.

d3b9dx8

Dzięki przeprowadzeniu e-kontroli służby wystawiły dokładnie 12 196 mandatów. W tym samym czasie wszystkie piesze patrole wystawiły o 6 tys. druczków opłaty dodatkowej więcej.

Pieniądze z dodatkowych opłat oraz tych regularnych w Strefach Płatnego Parkowania są przeznaczane na rozbudową i modernizację infrastruktury drogowej w Warszawie.

Mandat za brak opłaty za parkowanie w Warszawie wynosił 50 złotych. Od początku stycznia jest to już 250 zł.

Źródło: ZDM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3b9dx8

Podziel się opinią

Share
d3b9dx8
d3b9dx8