Trwa ładowanie...
d3t7uku

12. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

Odbędzie się on w dniach 3-9 listopada. Na wszystkie projekcje w Muzeum Historii Żydów Polskich wstęp wolny, na pokazy w Kinie Luna bilety 10 zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
12. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej
d3t7uku

Rusza 12. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej! Odbędzie się on w dniach 3-9 listopada 2014 r. Tegoroczna edycja festiwalu dedykowana jest Claude’owi Lanzmannowi. Projekcje festiwalowe odbędą się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które jest głównym partnerem festiwalu, oraz w Kinie Luna. Na wszystkie projekcje w Muzeum Historii Żydów Polskich wstęp wolny. Cena biletów na projekcje w kinie festiwalowym Kino Luna: 10 zł.

Tysiącletnia historia Żydów Polskich współtworzy historię Polski. Tragiczne wydarzenia, mordercze, zwyrodniałe ideologie położyły kres wybitnej i unikatowej kulturze języka jidysz istniejącej do lat 40-tych XX wieku. Ta bogata kulturowa spuścizna zobowiązuje dzisiaj, nas - mieszkańców naszego kraju - do pamiętania o tym wybitnym dziedzictwie - mówią organizatorzy.

Podczas gali otwarcia festiwalu w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN 3 listopada o 19:30 odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu "Choleryk z Brooklynu" ("The Angriest Man in Brooklyn") w reżyserii Phila Aldena Robinsona, z Robinem Williamsem, Peterem Dinklage, Milą Kunis i Melissą Leo. Wstęp na projekcję jest wolny.

d3t7uku

Program festiwalu znajdziecie TUTAJ (PDF) .


Zobacz także: Zagraniczne media: Muzeum Historii Żydów Polskich to symbol nowej Polski [WIDEO]

d3t7uku

Podziel się opinią

Share
d3t7uku
d3t7uku