ycipk-4hz7v0

14-latek z ponad promilem. Akohol kupił mu starszy kolega

Za rozpijanie nieletniego grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
14-latek z ponad promilem. Akohol kupił mu starszy kolega
ycipk-4hz7v0

Grupę pijących na dworze młodych ludzi skontrolowała straż miejska. Okazało się, że wśród pijanych jest 14-latek. Po zbadaniu przez policję okazało się, że chłopiec miał we krwi ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 20.00. Miejscy strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu przez grupkę młodych ludzi w rejonie ul. Szymanowskiego. - Gdy przybyli na miejsce, okazało się, że wśród pijących alkohol jest osoba małoletnia - relacjonują mundurowi. Wezwano policję . Jednocześnie strażnicy dowiedzieli się, że alkohol kupił nastolatkowi jego starszy, 20-letni kolega.

14-latka oraz mężczyznę, który zakupił mu alkohol przewieziono na Komendę Rejonową. Tam zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Chłopiec miał ponad promil alkoholu, zaś jego kolega blisko 3 promile.

ycipk-4hz7v0

- Rozpijanie nieletniego, dostarczanie małoletniemu napoju alkoholowego, ułatwienie spożywania alkoholu, a także nakłanianie małoletniego do spożywania alkoholu jest przestępstwem - przypominają strażnicy . I dodają, że za rozpijanie nieletniego zgodnie z art. 208 KK grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przeczytajcie też: Zbrodnia na Żoliborzu. Policja poszukuje*tego mężczyzny*

Podziel się
ycipk-4hz7v0
ycipk-4hz7v0
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hz7v0