Trwa ładowanie...
d344e39

15 miesięcy utrudnień dla mieszkańców Zielonki. "Modernizacja linii kolejowej do Tłuszcza"

Na spore zmiany muszą być przygotowani kierowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
15 miesięcy utrudnień dla mieszkańców Zielonki. "Modernizacja linii kolejowej do Tłuszcza"
d344e39

Prace związane z przebudową trasy E75 do Tłuszcza dotyczą także powstania tunelu dla samochodów, który ma się docelowo znajdować pod torami. Aby było to możliwe trzeba wyłączyć aktualny przejazd oraz wyznaczyć objazdy. Ruch tranzytowy zostanie poprowadzony ulicami: Marecką, Piłsudskiego i Wyszyńskiego. Kierowcy z prowizorycznej rogatki będą musieli korzystać przez około 15 miesięcy, co wiąże się z ogromnymi utrudnieniami.

Inwestor zapewnia, że przebudowany przejazd zostanie udostępniony w lutym 2017 roku i prosi wszystkich użytkowników ruchu o cierpliwość. Dotyczy to również pieszych, którzy otrzymają tymczasowe przejście ulokowane pomiędzy ulicami Abramskiego i Słowackiego. Dla ruchu lokalnego będzie też tam istniał inny przejazd tymczasowy. Problem w tym, iż będzie można z niego korzystać jedynie w godzinach komunikacyjnego szczytu tj. 6.00-9.00 i 16.00-19.00.

- Poza tymi godzinami przejazd tymczasowy dla aut będzie zamknięty, ze względu na prowadzenie prac budowlanych na stacji i w jej okolicach. Jest to rozwiązanie konieczne. Brak ograniczeń przejazdu dla kierowców skutkowałby wydłużeniem zamknięcia ulicy Kolejowej - czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta Zielonka. Niestety wiąże się to z koniecznością korzystania z nierzadko oddalonych tras objazdowych.

d344e39

Ponadto mieszkańcy Zielonki muszą przygotować się na duże zmiany w centrum miasta. Wyłączony z ruchu samochodowego zostanie odcinek Kolejowej, pomiędzy ulicą Kopernika a Jagiellońską. Natomiast w ulicy Abramskiego zostanie wprowadzony zakaz parkowania aut na jezdni. Z kolei, głównie ze względów bezpieczeństwa i upłynnienia ruchu przy Urzędzie Miasta (skrzyżowanie Lipowej i Abramskiego) zostanie wyznaczone rondo.

Podziel się

Źródło: UM Zielonka

Pozytywną informacją jest to, że większych zmian nie powinni odczuć pasażerowie kolei podróżujący do stolicy. Pociągi na modernizowanym odcinku pojadą jednym torem, jednak nie ma zagrożenia dla bieżącego kursowania składów. Urzędnicy apelują też do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie. I choć mieszkańców Zielonki czekają teraz ogromne zmiany, to już za niecałe dwa lata zyskają m.in. nowoczesny przystanek, bezkolizyjny przejazd kolejowy oraz dogodniejsze połączenia do Warszawy.

d344e39

Przeczytajcie też: Unikalny wynalazek warszawskiej licealistki. "Chce zebrać pieniądze na uruchomienie produkcji"

Podziel się
d344e39

Podziel się opinią

Share

d344e39

d344e39