Trwa ładowanie...
d1p1atq

16-latek wyłudził metodą "na policjanta" 700 tys. zł. Zamiast uciec, wrócił po więcej

Niepełnoletni oszust wyłudził od 78-latka 700 tys. złotych. Do tego celu użył sposobu "na policjanta". Prawdziwi funkcjonariusze zatrzymali go, gdy wrócił do mieszkania mężczyzny po kolejne 900 tysięcy. Nastolatek trafił do izby dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W akcji zatrzymania nieletniego brali udział stołeczni funkcjonariusze z Bemowa i Woli
W akcji zatrzymania nieletniego brali udział stołeczni funkcjonariusze z Bemowa i Woli (WP.PL)
d1p1atq

Stołeczni policjanci z Woli i Bemowa udaremnili oszustwo na gigantyczną skalę. Przestępcą okazał się... 16-latek. W jego ręce wpadło wcześniej aż 700 tys. złotych. Dokonał tego podając się za policjanta i wybierając na swoją ofiarę 78-letniego mężczyznę. Przez telefon przekonał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i poprosił o pomoc. Chodziło oczywiście o przekazanie gotówki.

- Jak wyjaśniał swojemu rozmówcy, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby - mówi podkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Wola. Odbiór pieniędzy miał nastąpić mieszkaniu 78-latka. Nieświadomy sytuacji mężczyzna, przekazał w ten sposób 700 tysięcy złotych w dwóch transzach. Wszystko wykonał tak, jak polecono mu w telefonicznej instrukcji.

23 sierpnia policjantów zaalarmował sam poszkodowany. Nabrał podejrzeń po kolejnym telefonie chłopaka. Tym razem zażądał jeszcze większej kwoty - mężczyzna miał przygotować aż 900 tys. zł. Wytypowano osoby, które mogły mieć związek z ta sprawą. Zgromadzony materiał zaprowadził funkcjonariuszy do nastolatka.

d1p1atq

Chłopaka zgubiła chciwość - wrócił do mieszkania starszego mężczyzny, by odebrać umówioną wcześniej sumę pieniędzy. Policjanci zaplanowali zasadzkę, dzięki której udało się zatrzymać 16-latka na gorącym uczynku.

- Zebrany materiał w tej sprawie przekazano do sądu rodzinnego i nieletnich. 16-latkowi został określony czyn karalny dotyczący oszustwa. Nieletni został umieszczony w schronisku - informuje Sulowska. Dodaje też, że zatrzymany przebywał tam do kwietnia tego roku, gdzie trafił w związku z podejrzeniem o podobne przestępstwo.

Policja wciąż próbuje ustalić, co stało się z przekazanymi wcześniej oszustowi pieniędzmi.

Przeczytaj też: Amfetaminę wartą 160 tys. zł mieszali w misce. Resztę trzymali w słoiku

d1p1atq

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Adam Bielan: Rafał Trzaskowski zabrał się do pracy dopiero pod wpływem Patryka Jakiego

d1p1atq

Podziel się opinią

Share
d1p1atq
d1p1atq