Trwa ładowanie...
holderName

164 posypywarki w akcji. Zima nie zaskoczy warszawskich drogowców?

Akcja objęła 1400 km warszawskich dróg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
164 posypywarki w akcji. Zima nie zaskoczy warszawskich drogowców?
holderName

W nocy z wtorku na środę przed godz. 3.00 na warszawskie ulice wyjechały 164 posypywarki. Zabezpieczały nawierzchnie jezdni przed śliskością zimową. Akcja potrwała ponad 3 godziny i objęła ponad 1400 km stołecznych ulic.

Do Zarządu Oczyszczania Miasta należy między innymi obowiązek usuwanie śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z przejść dla pieszych na skrzyżowaniach głównych ulic, z dojść do stacji metra czy z kładek i mostów. Drogowcy na zlecenie ZOM usuwają również śnieg i lód z z miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, z głównych alejek parkowych oraz z chodników wokół parków administrowanych przez ZOM oraz z dróg rowerowych.

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40% stołecznych dróg. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie Urzędów Dzielnic. Za chodniki wzdłuż nieruchomości i dachy budynków odpowiada administrator, zarządca osiedla lub właściciel nieruchomości.

holderName

Odpowiednie służby całodobowo monitoruje rzeczywisty stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością.

Przeczytaj też: Urodziny niedźwiedzi. Z prezentem do zoo wejdziesz za darmo!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName