filmy
30-03-2013 (09:17)

19. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów

W trakcie festiwalu zostanie pokazanych ponad 70 najlepszych produkcji filmowych, które wcześniej można było oglądać na festiwalach w Wenecji, Cannes, Berlinie, Rotterdamie oraz Sundance
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
19. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów

Już 7 kwietnia startuje 19. Festiwal WIOSNA FILMÓW. Festiwal otworzy zwycięzca ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – film "Pieta" w reżyserii Kim Ki-Duka. Na Festiwalu WIOSNA FILMÓW "Pieta" zostanie zaprezentowana premierowo – będzie to pierwsza publiczna projekcja w Polsce filmu zdobywcy weneckiego Złotego Lwa. W trakcie festiwalu zostanie pokazanych ponad 70 najlepszych produkcji filmowych, które wcześniej można było oglądać na festiwalach w Wenecji, Cannes, Berlinie, Rotterdamie oraz Sundance. Festiwal zakończy się 14 kwietnia.

Sprzedaż biletów w kinie Praha ruszy 2 kwietnia 2013 roku.

Widzowie zobaczą filmy pogrupowane w specjalne festiwalowe sekcje. Najwięcej emocji na pewno wywołają sekcje Zwycięzcy Międzynarodowych Festiwali i Najlepsi Reżyserzy Międzynarodowych Festiwali. Niektóre z tytułów, które znalazły się w tej grupie będzie miało swoją polską premierę festiwalową. Inne sekcje również brzmią zachęcająco: Nagrody FIPRESCI, Faworyci Publiczności, Wybitne Kreacje Aktorskie, Festiwalowe Odkrycia.

Kino Praha, ul. Jagiellońska 26
www.kinopraha.pl

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.