Trwa ładowanie...
d113dss

2 września. Utrudnienia komunikacyjne – wizyta Mike'a Penca i nowy rozkład komunikacji po wakacjach

W poniedziałek mieszkańcy stolicy muszą przygotować się na duże utrudnienia komunikacyjne. Początek roku szkolnego, nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej oraz drugi dzień wizyty ok. 40 delegacji w związku rocznicą wybuchu II wojny światowej to główne przyczyny utrudnień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ulice stolicy przygotowane na oficjalne spotkanie wiceprezydenta USA Mike'a Penca z prezydentem RP Andrzejem Dudą, fot. Leszek Szymański
Warszawa. Ulice stolicy przygotowane na oficjalne spotkanie wiceprezydenta USA Mike'a Penca z prezydentem RP Andrzejem Dudą, fot. Leszek Szymański (PAP, Fot: PAP)
d113dss

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że poniedziałkowe utrudnienia mogą potrwać od godz. 8 do 20. Największych zmian powinni spodziewać się kierowcy i pasażerowie w rejonie Śródmieścia i Ochoty.
Niemal przez cały dzień trzeba liczyć się z wyłączeniami ulicy Żwirki i Wigury, czyli głównej trasy dojazdowej do lotniska Chopina. Ma to związek w wyjazdem przedstawicieli gości, zaproszonych na uroczystość 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W niedzielę utrudnienia nie były tak widoczne, bo ruch był znacznie mniejszy. W poniedziałek jest znacznie gorzej, bo dodatkowo zakończyły się wakacje i jest znacznie więcej kierowców na ulicach.

Niemożliwy jest np. przejazd ul. Emilii Plater - po stronie zachodniej na odcinku od ulicy Pańskiej do ulicy Złotej oraz od Alej Jerozolimskich do ulicy Świętokrzyskiej po stronie wschodniej. Po godzinie 9 wyłączony został również ruch tramwajów w Alejach Jerozolimskich oraz na ulicy Marszałkowskiej.

W związku z utrudnieniami na ulicach, częściej kursują obie linie warszawskiego metra. Pomocy podróżującym udzielają ubrani w odblaskowe kamizelki informatorzy ZTM w rejonach zmian i niektórych węzłach przesiadkowych, m.in. przy Dworcu Centralnym i na placu Bankowym.

d113dss

Na drogach cały czas pracują policjanci, którzy kierują ruchem. Policja apeluje o wykonywanie ich poleceń oraz o dużą dawkę cierpliwości. - Pamiętajmy, że ruch na ulicach Warszawy dziś będzie jeszcze większy, biorąc pod uwagę chociażby rozpoczynający się rok szkolny – podkreśla rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

Wyłączenia z ruchu i utrudnienia w poniedziałek mogą wystąpić na ulicy Marszałkowskiej od placu Konstytucji do placu Bankowego, na całej długości ulicy Chałubińskiego i na odcinku alei Jana Pawła II od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ.

Poza tym: w ciągu Alei Jerozolimskich i mostu Poniatowskiego od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona, na Trakcie Królewskim od placu Zamkowego do skrzyżowania ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina, wraz z ulicami poprzecznymi oraz na ulicy Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńskiej i placu Zawiszy.

W sytuacji, gdy dojdzie do dodatkowych blokad ulic, które wcześniej nie były planowane, policja skieruje autobusy na najbliższe, przejezdne ulice.

d113dss

Źródło: ztm.waw.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

d113dss

Podziel się opinią

Share

d113dss

d113dss