Trwa ładowanie...

200 lat Uniwersytetu Warszawskiego. Obchody będą trwały cały rok

Najwięcej imprez związanych z rocznicą odbędzie się w maju i czerwcu tego roku.

200 lat Uniwersytetu Warszawskiego. Obchody będą trwały cały rok
d1lb6k0
d1lb6k0

Uniwersytet Warszawski skończy w tym roku 200 lat. Choć kulminacja obchodów odbędzie się dopiero 19 listopada, to przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dawno temu.

Rektor uczelni prof. Marcin Pałys mówi, że już teraz z tej okazji na wielu wydziałach odbywają specjalne wykłady i zajęcia. „Będziemy mieli Strefę UW, coś podobnego do Strefy Kibica, którą pamiętamy z niedawnych mistrzostw piłkarskich, będziemy mieć instalacje, które pokazują różne dziedziny nauki rozmieszczone w mieście” - zdradza rektor.

Najwięcej imprez związanych z rocznicą odbędzie się w maju i czerwcu tego roku. Zaplanowano m.in. zjazd absolwentów, widowisko multimedialne, grę miejską na terenie UW oraz międzynarodowe regaty ósemek wioślarskich po Wiśle. 4 czerwca w Warszawie odbędzie się wyścig wzorowany na regatach między uniwersyteckimi drużynami Cambridge i Oxfordu.

W związku z tym od grudnia sekcja wioślarska AZS ma nową łódź. Kiedyś służyła reprezentacji Niemiec teraz zawodnicy z UW wierzą, że dzięki przygotowaniom na niej popłyną po zwycięstwo. Maciej Ściesiek z wioślarskiej reprezentacji uczelni mówi, że będzie ona służyła do treningów. Zawodnik zdradza, że pływanie tą łodzią wymaga precyzji.

Najważniejsze uroczystości odbędą się 19 listopada. Na zakończenie w Filharmonii Narodowej odbędzie się finałowy koncert. 19 listopada 1816 roku Aleksander I król Polski z nadania rosyjskiego powołał edyktem Królewski Uniwersytet Warszawski.
Część wydarzeń będzie otwarta dla warszawiaków i przyjezdnych.

d1lb6k0

(Źródło: IAR)

d1lb6k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb6k0