Trwa ładowanie...

2000 rowerów na 2013 rok

W Warszawie powstanie120 wypożyczalni w ramach Warszawskiego Roweru Publicznego.
Share
Daleko nam jeszcze do Amsterdamu, ale jest coraz lepiej!
Daleko nam jeszcze do Amsterdamu, ale jest coraz lepiej!Źródło: Fot. Luiza Poreda
d2qm149

Modułowe stojaki na rowery staną przy stacjach metra, przy dużych uczelniach oraz ważnych węzłach komunikacyjnych. Za wzdrożenie i eksploatację systemu odpowiadać będzie Zarząd Transportu Miejskiego.

Pierwsze stacje modułowe powstaną na Ursynowie już w czerwcu tego roku. Pisaliśmy już o tym w ubiegłym tygodniu - * czytaj*. W tym samym czasie powstaną pierwsze stacje w Śródmieściu i na Bielanach.

Wypożyczenie roweru na okres do 20 minut będzie bezpłatne - przy wcześniejszej rejestracji w systemie. Za dłuższe wypożyczenie jednośladu trzeba będzie zapłacić: złotówkę za pierwsze 40 minut (od 21 minuty do godzny), 3 złote za kolejną godzinę, 5 złotych za trzecią. Każda kolejna godzina będzie kosztowała 7 złotych.

To jeden z najlepszych pomysłów, jakie realizowane są w Warszawie. System ma na celu zachęcić ludzi do pozostawienia samochodów w domu i przesiadki do komunikacji miejskiej i na rower. Żeby jeszcze ścieżek rowerowych w Warszawie było więcej tak, aby rowerem można było dojechać wszędzie. Tymczasem w ścisłym centrum stolicy wciąż jest ich jak na lekarstwo.


d2qm149

Podziel się opinią

Share
d2qm149
d2qm149