Trwa ładowanie...

25 tysięcy wypożyczeń veturilo w ciągu tygodnia

Mamy już 196 stacji roweru miejskiego!

25 tysięcy wypożyczeń veturilo w ciągu tygodnia
d3rq85y
d3rq85y

Pierwszy tydzień funkcjonowania Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo za nami. W tym czasie miejskie jednoślady zostały wypożyczone już ponad 25 tysięcy razy, z czego niemal 5,5 tysiąca wynajmów odbyło się w Dzień Kobiet. Czy przyczyniła się do tego piękna pogoda?

W ciągu pierwszych ośmiu dni funkcjonowania veturilo, a także podwarszawskiej sieci wypożyczalni, Konstanciński Rower Miejski publiczne jednoślady wypożyczone zostały już 25 109 razy, z czego w niedzielę, 8 marca, wynajęto je 5 368 razy. Dzień Kobiet był dotychczas dniem największej aktywności rowerzystów w tym roku.

Od momentu tegorocznej inauguracji, z rowerów veturilo skorzystały po raz pierwszy już 1 593 osoby, z czego część to użytkownicy zarejestrowani w zeszłym roku i w przerwie międzysezonowej. 457 osób zarejestrowało się w systemie od początku tegorocznego sezonu - mówią urzędnicy ze stołecznego ratusza.

Średni czas przejazdu w ramach jednego wypożyczenia wynosi obecnie 27 minut. W sumie, od czasu uruchomienia sieci wypożyczalni rowerów miejskich w Warszawie, w sierpniu 2012 roku odnotowanych zostało już prawie 4,1 miliona wypożyczeń, dokonanych przez prawie 295 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

d3rq85y

W związku z ogromną popularnością veturilo system miejskiego roweru cały czas jest rozbudowywany.* W poniedziałek, 9 marca, uruchomiona została kolejna stacja. Dzięki wsparciu sponsora uruchomiona została stacja przy Spektrum Tower – biurowcu położonym przy ulicy Twardej, w okolicy Ronda ONZ.* Jest to 196 stacja roweru miejskiego w Warszawie.

Aktualna mapa oraz lista lokalizacji, znajduje się na oficjalnej stronie internetowej systemu: * www.veturilo.waw.pl*. Warto się z nią zapoznać, w związku ze zmianami, które nastąpiły w bieżącym sezonie, m.in. przeniesieniem trzech stacji w okolice drugiej linii metra (Metro Nowy Świat, Metro Rondo ONZ, Metro Świętokrzyska) czy w miejsce istniejących dotychczas trzech stacji Bemowo Bike (Ratusz Bemowo, Radiowa – Fontanna, Górczewska).

d3rq85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq85y