Trwa ładowanie...
d3upttv

2500 blokad w miesiąc, a w kieszeni miasta 625 tys. zł

Ratusz chwali się, że strażnicy miejscy w ciągu miesiąca założył 2500 blokad na koła samochodów. Tłumaczą, że bezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego jest priorytetem. Redakcja obliczyła, że za wystawione mandaty miasto mogło zarobić średnio 625 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blokada na koła za złe parkowanie
Blokada na koła za złe parkowanie (Materiał prasowy, Fot: Urzędu m.st. Warszawy)
d3upttv

Mieszkańcy Warszawy stawiali pojazdy na przejściach dla pieszych, w pobliżu przystanków, na chodnikach objętych zakazami. Piesi musieli slalomem przechodzić między nimi. Stołeczny ratusz zaznacza, że w ubiegłym roku co 2 minuty do straży miejskiej wpływało zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach.

Komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński mówi, że kierowcy pozostawiają samochody w miejscach zabronionych, mimo że w wielu przypadkach w pobliżu są wyznaczone miejsca postojowe, trzeba jedynie przejść kilkaset metrów. - Trudno o wyrozumiałość, kiedy kierowca nieprawidłowo parkując samochód blokuje ulice, ogranicza widoczność, uniemożliwia swobodne i bezpieczne korzystanie z przystanków czy przejść dla pieszych. Konieczne są zdecydowane działania, i je realizujemy - tłumaczy Leszczyński. Dodaje, że restrykcyjne kary przynoszą pozytywny efekt. - Tam, gdzie codziennie były zakładane blokady, kierowcy w końcu przestali łamać przepisy. To nie tylko obserwacje strażników, ale i mieszkańców, którzy pozytywnie oceniają zaostrzenie działań - podkreśla komendant straży miejskiej.

Materiał prasowy
Podziel się
d3upttv

Działania strażników miejskich skomentowała również prezydent Warszawy. - Wyniki pokazują, że to nie jest walka z wiatrakami. Codzienne nakładanie kar, zakładanie blokad i odholowywanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów sprawia, że kierowcy przypominają sobie o zasadach ruchu drogowego i zaczynają się do nich stosować - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Materiał prasowy
Podziel się

Ratusz informuje, że kontroli z wykorzystaniem urządzeń blokujących koła będzie zdecydowanie więcej. - Straż miejska kupuje kolejnych 90 blokad - zaznacza Bartosz Milczarczyk.

Materiał prasowy
Podziel się
d3upttv

Wysokość mandatu za złe parkowanie zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym wynosi od 50 zł do 500 zł. Mnożąc liczbę blokad z średnią kwotą mandatu, czyli 250 zł straż miejska tylko w jednym miesiącu mogła zarobić co najmniej 625 tysięcy złotych na zakładaniu blokad w samochodach.

Materiał prasowy
Podziel się

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Piwo pod chmurką. Zobacz w jakich miejscach będzie to legalne

d3upttv

Podziel się opinią

Share

d3upttv

d3upttv
d3upttv