Trwa ładowanie...
d3ff28h

260-metrowy wieżowiec stanie przy hotelu Marriott

Inwestycję pozytywnie zaopiniował Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
260-metrowy wieżowiec stanie przy hotelu Marriott
d3ff28h

W grudniu 2013 roku inwestor spółka Lilium złożyła wniosek o warunki środowiskowe dla wieżowca w centrum Warszawy, obok hotelu Mariott. W marcu tego roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał opinię, że nie trzeba przeprowadzać oceny o wpływie na środowisko tej inwestycji - czytamy na stronie Eurobuildcee.com.

Czytaj również: Na Woli powstanie Plac Europejski

To prawdopodobnie pomoże spółce w dalszym procesie ubiegania się o zgodę na budowę planowanego 260-metrowego wieżowca. Ma on stanąć na terenie u zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Chałubińskiego.

d3ff28h

Na razie nie wiadomo, co dokładnie w budynku miałoby się znaleźć. Wiadomo za to, że wieżowiec otrzyma nazwę Lilium Office Tower. Mimo, że nazwa wskazuje na biurowiec, to inwestor bierze pod uwagę dwie możliwości.

Jedną z nich jest 60-piętrowy biurowiec z częścią handlowo-usługową i trzypoziomowym parkingiem podziemnym na 463 auta. Powierzchnia całkowita części naziemnej wyniosłaby 120 tys. mkw. Drugi wariant zakłada budowę wieżowca hotelowo-apartamentowego. W tym wypadku bierze się pod uwagę nawet 76 kondygnazji naziemnych. Plan inwestycji zakłada dodatkowo wyburzenie i przebudowę podium Centrum LIM, w którym znajduje się m.in. hotel Mariott.

Na razie nie wiadomo kiedy ruszy budowa nowego drapacza chmur w centrum Warszawy. Budowa planowana jest już od 2007 roku.

*Czytaj również: Przy Grzybowskiej stanie kolejny wieżowiec! *

d3ff28h

Podziel się opinią

Share
d3ff28h
d3ff28h