Trwa ładowanie...

3 dni utrudnień na drogach. Rowerzyści, rolkarze i biegacze

Przed nami Masa Krytyczna, NightSkating i Orlen Warsaw Marathon

3 dni utrudnień na drogach. Rowerzyści, rolkarze i biegacze
d3rne8l
d3rne8l

Już w piątek o godz. 18.00 wyruszy Warszawska Masa Krytyczna. Dzień później przez miasto pojadą uczestnicy NightSkating Warszawa. W dniach 25-26 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona Orlen Warsaw Marathon. Warszawiaków czekają więc trzy dni utrudnień w ruchu.

Zaczną rowerzyści. Kwietniowa Masa Krytyczna ruszy tradycyjnie z pl. Zamkowego i pojedzie w stronę sławetnego "Mordoru na Domaniewskiej". - Tym razem chcemy zwrócić uwagę na brak połączeń rowerowych pomiędzy największym zagłębiem biurowym Warszawy, Służewcem Przemysłowym (zwanym często Mordorem) a okolicznymi osiedlami, stacjami metra i resztą Warszawy - mówią organizatorzy.

Rowerzyści przejadą następującymi ulicami: pl. Zamkowy ,Krakowskie Przedmieście, Świętokrzyska, Marszałkowska, pl. Konstytucji, L. Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. Komisji Edukacji Narodowej, S. Herbsta, rtm. W. Pileckiego, F. Płaskowickiej, J. Rosoła, J.F. Ciszewskiego, Nowoursynowska, Wałbrzyska, al. Lotników, Z. Modzelewskiego, al. Niepodległości, T. Chałubińskiego, al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów. Więcej informacji znajdziecie tutaj .

W sobotę 25 kwietnia odbędzie się pierwszy przejazd rolkarzy ulicami naszego miasta w tym sezonie. -Ruszamy o 20:30 spod bramy numer 11 na Stadionie Narodowym w Warszawie, jadąc w ramach ORLEN Warsaw Marathon - informują - Trasa, która wiodła będzie przez ulice Centrum i Woli, na pewno będzie znakomitą rozgrzewką przed niedzielnym biegiem.
* Rolkarze pokonają dystans 18 km jadąc trasą*: Stadion Narodowy (plac przed bramą nr 11) - Sokola - Wybrzeże Szczecińskie - most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - Marszałkowska - Al. Solidarności - Towarowa - Al. Jerozolimskie - Marszalkowska - Warynskiego - Boya-żelińskiego - Bagatela - Al. Ujazdowskie - Al. Jerozolimskie - Most Poniatowskiego - Stadion Narodowy (plac przed bramą nr 11).

25-26 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Orlen Warsaw Marathon. Na starcie biegów na Wybrzeżu Szczecińskim pojawią się tysiące biegaczy.- Biegacze startujący na dystansie maratonu rozpoczną rywalizację o godzinie 9.30. Najszybsi z nich dotrą do mety po ponad dwóch godzinach, ostatnie osoby pojawią się na finiszu najpóźniej po 6 godzinach od startu. Ponad 42-kilometrowa trasa nie będzie zamknięta przez cały ten czas. Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany. *Dodatkowo, trasa na żadnym odcinku nie przecina torowiska, dlatego ruch tramwajowy nie będzie nigdzie blokowany, a wszystkie linie będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy*- informują urzędnicy stołecznego ratusza.

d3rne8l

Aby poinformować mieszkańców o planowanych zmianach w układzie drogowym organizator wydarzenia nawiązał współpracę z dzielnicami w których zawodnicy znajdować się będą najdłużej, a zmiany mogą okazać się najbardziej uciążliwe. Poniżej szczegóły.

Praga
Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z Mostem Świętokrzyskim do wjazdu na Most Józefa Poniatowskiego wyłączone będzie z ruchu od godziny 7.00 do końca biegu maratońskiego. Rano niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od Mostu Józefa Poniatowskiego do ul. Zwycięzców. Most Świętokrzyski w godzinach porannych będzie zamknięty w obu kierunkach. Natomiast po zakończeniu rywalizacji na dystansie 10 km, odblokowana zostanie jego północna jezdnia z Pragi do Śródmieścia.

Śródmieście
Na Powiślu trasa również została wytyczona w sposób, minimalizujący utrudnienia dla mieszkańców. W godzinach porannych ulice Dobra, Solec, Górnośląska, Ludna, Czerniakowska, Rozbrat, Myśliwiecka i Szwolożerów będą zamknięte, ale tylko przez ok. 90 minut. Po południu możliwy będzie już wyjazd na ul. Solec i Czerniakowską, a dalej w dowolnym kierunku. Zalecane jest niepozostawianie samochodów na ulicy L. Kruczkowskiego i Podchorążych.

Mokotów
Na ul. Czerniakowskiej maraton będzie się wprawdzie posuwał jednym z trzech pasów ruchu jednak tylko na odcinku 1 km. Dzięki temu, zachowana zostanie drożność głównej arterii dojazdowej do mostów Siekierkowskiego i Poniatowskiego. W miejscach zlokalizowanych w okolicach wyjazdu z Ujazdowa na ul. Czerniakowską stworzone zostaną specjalne śluzy, które pozwolą kierowcom na wyjazd.

d3rne8l

Na ul. Puławskiej wykorzystane będą dwa z trzech pasów prowadzących na północ. Trzeci pas – zewnętrzny – służyć będzie do wyjazdu mieszkańcom osiedli w dzielnicach Śródmieście i Mokotów. Od strony Centrum w kierunku Ursynowa ul. Puławska będzie drożna przez cały czas. Utrudnienia pojawią się także na ul. Bukowińskiej, która zostanie zamknięta na około pół godziny. Aleja W. Witosa w obu kierunkach będzie nieprzejezdna w godz. 11.00-14.40.

Ursynów
Mieszkańcy Ursynowa i Mokotowa będą mogli bez problemu dojechać do Doliny Służewieckiej i nią pojechać dalej w dowolnym kierunku. Dojazd do dzielnicy Ursynów pozostanie zachowany dzięki drożnej ul. Rolnej i al. Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkie Osiedla znajdujące się wzdłuż wschodniej strony ul. J. Rosoła będą mieć możliwość wyjazdu i dojazdu do al. gen. W. Sikorskiego, a następnie do Mostu Siekierkowskiego.

Wilanów
W godzinach 10.30 – 15.00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd do Powsina. Zalecamy również niepozostawianie samochodów przy ulicy Relaksowej w bezpośrednim sąsiedztwie trasy. Do miasteczka Wilanów będzie można się dostać przez al. Rzeczypospolitej. Na ul. Jana III Sobieskiego ruch wstrzymany będzie w kierunku północnym. Drożny pozostanie natomiast kierunek południowy i dojazd do al. Wilanowskiej. W przypadku biegu na dystansie 10 km reorganizacja ruchu zostanie przeprowadzona na dużo mniejszą skalę. Ulica Wybrzeże Kościuszkowskie w kierunku południowym, gdzie biegacze będą się poruszać pod prąd, zostanie zamknięte na ok. 40 minut. Organizatorzy zalecają zjazd przy Moście Gdańskim lub wcześniej – przy Centrum Olimpijskim. Biegacze będą biec przez Stare i Nowe Miasto. Przez ok. 40 minut wyłączona będzie także ul. Tamka.

d3rne8l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rne8l