Trwa ładowanie...

3 lata w najcięższym więzieniu we Włoszech dla 6 kibiców Legii

Zapadł wyrok w sprawie zamieszek w Neapolu z udziałem polskich kibiców.

3 lata w najcięższym więzieniu we Włoszech dla 6 kibiców Legii
d1vhteh
d1vhteh

Sześciu kibiców Legii, którzy brali udział w czwartkowych zamieszkach w Neapolu przed meczem stołecznego klubu z Napoli, zostało skazanych w trybie pilnym na trzy lata i miesiąc więzienia – poinformowała ambasada RP w Rzymie.

Sprawa dotyczy zamieszek na ulicach Neapolu, w których uczestniczyli kibice Legii Warszawa. Pisaliśmy o tym tutaj. Z 9 na 10 grudnia, przed ostatnim spotkaniem fazy grupowej Ligi Europejskiej, miały miejsce zamieszki na ulicach Neapolu. Jeden z tamtejszych dzienników stwierdził nawet, iż doszło do prawdziwego "polowania na Polaków". Fani miejscowego klubu mieli w różnych rejonach Neapolu oczekiwać na kibiców Legii Warszawa. Doszło do kliku większych i mniejszych incydentów.

Więzienie i zakazy stadionowe

W związku z zamieszkami zatrzymano 71 polskich obywateli. Sześciu z nich zostało skazanych na 3 lata i miesiąc pozbawienia wolności. Kibice Legii odbywają karę w neapolitańskim więzieniu Poggioreale, które uznawane jest za jedno z najcięższych we Włoszech, w którym przebywają groźni przestępcy. Włoski sąd skazał polskich obywateli na wysokie kary, uzasadniając ich zachowanie za czynną napaść na funkcjonariuszy policji. Na miejscu ą przedstawiciele konsulatu z Rzymu, którzy zajmują się sprawą.

d1vhteh

Pozostałych 65 obywateli polski, którzy uczestniczyli w zamieszkach, zostało zwolnionych z zakazem stadionowym.

d1vhteh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vhteh