Trwa ładowanie...
Karol Lewandowski
20-10-2016 10:38

3 mln zł na pomoc mieszkańcom Warszawy

Stołeczny ratusz pozyskał 3 mln zł ze środków unijnych na projekty skierowane do mieszkańców będących z różnych powodów w trudnej sytuacji życiowej.

Share
3 mln zł na pomoc mieszkańcom Warszawy
d44qa8a

Bezpłatne kursy, staże i doradztwo zawodowe, porady prawne, pomoc w nauce dla dzieci - w Warszawie trwają zapisy do trzech programów, których celem jest pomoc mieszkańcom, w tym rodzinom z dziećmi oraz młodym ludziom na starcie zawodowym. Zapraszamy mieszkańców do udziału.

Stołeczny ratusz pozyskał 3 mln zł ze środków unijnych na projekty skierowane do mieszkańców będących z różnych powodów w trudnej sytuacji życiowej. Zapisy jeszcze trwają. Z projektów może skorzystać łącznie 270 osób. – Od dziesięciu lat pozyskujemy środki unijne między innymi właśnie na takie programy, dzięki którym może poprawić się sytuacja życiowa i zawodowa wielu osób. Co ważne, realizujemy je z partnerami społecznymi. Zachęcam mieszkańców do skorzystania z tych ofert pomocy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. Są to pierwsze w nowej perspektywie i największe projekty społeczne na Mazowszu ze środków unijnych.

Programy dla rodzin z dziećmi

Blisko 230 osób może skorzystać z bezpłatnych szkoleń, staży, warsztatów zawodowych, porad prawnych, działań edukacyjnych i ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży. Jest to możliwe dzięki dwóm programom: „LSW – dobry start, wspólna przyszłość” i „SOS Rodzina”. Pierwszy projekt - „LSW – dobry start, wspólna przyszłość” - jest skierowany do mieszkańców z obszaru objętego programem rewitalizacji (Praga-Północ, Praga-Południe i Targówek). Drugi - „SOS Rodzina” – do osób mieszkających w pozostałych 15 dzielnicach. Ratusz realizuje te programy we współpracy łącznie z 10 organizacjami pozarządowymi.
Więcej informacji:www.um.warszawa.pl/sosrodzina i www.um.warszawa.pl/LSW

Pomoc młodym na starcie zawodowym

„Punkt zwrotny” to miejsce, w którym młodzi ludzie (16-29 lat) będący w trudnej sytuacji (m.in. bezdomność, brak kwalifikacji zawodowych) mogą uzyskać kompleksowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb wsparcie, w tym także pomoc socjalną, np. w pokryciu kosztów transportu, czy hoteli pracowniczych. Młodzi rodzice uczestniczący w projekcie mogą otrzymać pomoc w opiece nad dzieckiem.

d44qa8a

Program aktywizacji zawodowej i edukacyjnej PUNKT ZWROTNY jest realizowany w partnerstwie zawartym między Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, Fundacją „po DRUGIE” oraz stołecznym ratuszem. Więcej informacji: www.iped.pl/punktzwrotny.html

Przcezytaj też:

d44qa8a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44qa8a