Trwa ładowanie...

3 tys. paczek "lewych" papierosów!

Gdyby trafiły na rynek, państwo straciłoby 50 tys. zł!

3 tys. paczek "lewych" papierosów!
dn78zqz

Zarzut nielegalnego przewożenia 3 tysięcy paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy usłyszał 39-letni Sławomir Ł. z Wołomina, który wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Dobre. W samochodzie, którym jechał mężczyzna, odnaleziono 3 tysiące paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy.* Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, to Państwo straciłoby nawet 50 tysięcy złotych należnego podatku skarbowego*. Sławomirowi Ł. grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

* Policjanci zauważyli volkswagena golfa na wołomińskich tablicach rejestracyjnych. Postanowili zatrzymać go do kontroli.* Bardzo dokładnie sprawdzili wnętrze auta. Na tylnych siedzeniach i w bagażniku, zobaczyli dziwne pakunki, a w nich mnóstwo paczek papierosów, z których ani jedna nie miała polskich znaków skarbowych. Po przeliczeniu „ładunku” okazało się, że w samochodzie znajdowało się 3 tysiące paczek papierosów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy w depozycie, a „kuriera” trefnego towaru osadzono w policyjnym areszcie. Na policyjnym przesłuchaniu, Sławomir Ł. usłyszał zarzut nielegalnego przewożenia towarów bez wymaganej przez polskie prawo - akcyzy.

dn78zqz

Mężczyznę czeka teraz sprawa w Sądzie. Grozi mu kara, nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

dn78zqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn78zqz