Trwa ładowanie...

30 nowych 9-metrowych autobusów wyjedzie na ulice już 1 września

Niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i monitoring. "ZTM zaoszczędzi 10 mln zł"

Share
30 nowych 9-metrowych autobusów wyjedzie na ulice już 1 września
dqr94vr

Zarząd Transportu Miejskiego rozstrzygnął dwa przetargi na obsługę komunikacyjną. 30 nowych 9-metrowych autobusów wyjedzie na ulice Warszawy już 1 września. - Dzięki skorzystaniu z możliwości przeprowadzenia internetowej aukcji ZTM zaoszczędzi 10 mln zł - poinformował WawaLove.pl Igor Krajnow z biura prasowego Zarządu .

Oba przetargi wygrała firma Europa Express. To przewoźnik, który do tej pory obsługuje jedynie niektóre linie lokalne typu „L”. W pierwszym przetargu za swoje usługi zażądała 5,63 zł brutto. W drugim – 5,45 zł brutto (stawka za tzw. wozokilometr). Umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta na okres 3 lat z możliwością ewentualnego przedłużenia.

By uzyskać atrakcyjniejszą cenę, przetargi zostały rozstrzygnięte na drodze aukcji internetowej. W trakcie aukcji przewoźnicy mogli obniżać stawki, których zażądali w ofertach „papierowych”. Dzięki zastosowaniu tego trybu, ZTM na obu umowach zaoszczędzi nawet ok. 10 mln zł w porównaniu do szacowanej wartości zamówienia.

dqr94vr

Zamówiono autobusy niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i monitoring. ZTM w warunkach przetargowych zaznaczył, że autobusy mogą być używane (nie starsze niż z 2009 roku), jednak wszyscy przewoźnicy, którzy złożyli swoje oferty zaoferowali wypuszczenie do ruchu autobusów fabrycznie nowych.

Firma Europa Express, która wygrała przetarg zadeklarowała, że będą to pojazdy Autosan Sancity lub Solaris Urbino. Rzecznik ZTM poinformował również, że nowe autobusy wyjadą na ulice 1 września i zostaną skierowane do zasilania obciążonych linii (jak 211, 163, 204 czy 177).

dqr94vr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqr94vr
dqr94vr