Trwa ładowanie...

34. Maraton Warszawski już w niedzielę

30 września br. o godzinie 9.00 biegacze wystartują z Mostu Poniatowskiego. Nadal można się zapisać!

34. Maraton Warszawski już w niedzielę
d17bmck

Najbliższy weekend upłynie w duchu sportowej rywalizacji i zabawy. Po raz 34. ulicami Warszawy pobiegną zawodnicy Maratonu Warszawskiego walcząc o najwyższe laury. Organizatorzy zachęcają do kibicowania biegowym śmiałkom na całej trasie biegu, a potem zapraszają na uczczenie imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Fundacja „Maraton Warszawski” przypomina także, że w związku ze zmianami w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie maraton przygotowano informator drogowy i mapkę komunikacyjną dla kierowców dostępne pod poniższym linkiem: http://www.maratonwarszawski.com/komunikacja .

Uczestników 34. Maratonu Warszawskiego od startu do mety poniesie muzyka. Na trasie biegacze spotkają kolejno: grupę perkusyjną Sals Hall Ortodox wraz z Teamem JIWOK, Marimbaki – jedną z najmłodszych grup bębniarskich w Polsce, muzyków z Pogotowia Energetycznego, reprezentację Fundacji Synapsis prowadzącej akcję „Biegiem na Pomoc”, zespoły perkusyjne Ritmodelia i Drumbastic oraz uczestnicy Ursynowskiej Strefy Kibicowania i akcji Mistrzowie Kibicowania.

Po raz pierwszy Maratonowi Warszawskiemu będzie towarzyszyć Maraton Sztuki. Projekt zakłada połączenie dwóch wydarzeń - sportowego i artystycznego. W czterech punktach na trasie kibice będą mieli okazję zapoznać się z twórczością młodych artystów z Teatru Realistycznego i Teatru AVATAR oraz Pauliny Tkacz i Dagmary Sobczyk.

d17bmck

Bieg będzie także nieoficjalnym maratonem pomocy. Podczas tegorocznej edycji będzie można wesprzeć między innymi kampanię Amnesty International „Stop Przymusowym Wysiedleniom”. W trakcie niedzielnej imprezy działacze organizacji będą zbierać podpisy pod petycją sprzeciwiając się przymusowym wysiedleniom, a dwójka z nich przebrana za spychacze, symbole akcji, wystartuje w zawodach.

Po pokonaniu ponad 42 km będzie można wbiec na metę, która w tym roku po raz pierwszy znajduje się na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie! Do udziału w biegu możesz zapisać się jeszcze w Biurze Zawodów!

Zapisy w Biurze Zawodów będą przyjmowane do momentu wyczerpania limitu 8 000 numerów startowych. Chcesz biec, a jeszcze się nie zapisałeś? Zapraszamy do Biura Zawodów na Stadionie Narodowym w Warszawie w piątek (28 września) w godzinach od 12.00 do 20.00 oraz w sobotę (29 września) od 10.00 do 20.00. Wejście od strony Ronda Waszyngtona.

Dla wszystkich uczestników 34. Maratonu Warszawskiego organizator przygotował specjalny informator, w którym znajdują się ważne informacje dotyczące biegu. * LINK .*

d17bmck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17bmck