Trwa ładowanie...
d45k7ci

34. Warszawskie Spotkania Teatralne

To jedno z najbardziej prestiżowych i wyczekiwanych przez widzów wydarzeń w kraju. Podczas festiwalu zaprezentowane zostanie czternaście najciekawszych spektakli ubiegłego roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
34. Warszawskie Spotkania Teatralne
d45k7ci

W dniach 4-14 kwietnia 214 r. Warszawa stanie się centrum polskiego życia teatralnego, miejscem wymiany doświadczeń, płaszczyzną spotkania oraz wymiany poglądów zarówno artystów, profesjonalistów zajmujących się teatrem, jak i warszawskich widzów.

Czytaj również: Za darmo: Bal Warszawski

W programie "Dużych Warszawskich Spotkań Teatralnych " znajdzie się osiem spektakli: głośne przedstawienia Jana Klaty, Mai Kleczewskiej i duetu Janiczak-Rubin, „Wesele” Marcina Libera z Teatru Polskiego w Bydgoszczy czy „Kronos” Krzysztofa Garbaczewskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu, refleksyjne i mroczne „Czarownice z Salem” Adama Nalepy z Wybrzeża, „Lód” Jacka Dukaja w interpretacji twórcy lubelskiego Provisorium Janusza Opryńskiego oraz „Antyhona” na podstawie dramatu Sofoklesa.

d45k7ci

W repertuarze "Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych" znajdzie się sześć przedstawień dla najmłodszych widzów. Wśród nich: „Bajki samograjki” Jana Brzechwy w reżyserii Anny Augustynowicz oraz „Brzydkie kaczątko” na motywach baśni Hansa Christiana. Teatr „Maska” w Rzeszowie przywiezie na festiwal jedną z najpiękniejszych baśni braci Grimm „Historię Śnieżki”, a Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach „Jasno/Ciemno”, czyli spektakl skierowany do najmłodszych widzów. Wrocławski Teatr Lalek pokaże „Węża” Marty Guśniowskiej, a Teatr Baj Pomorski „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego.

W programie 34. Edycji WST znajdą się także* liczne imprezy towarzyszące,* m.in. wystawa plakatów firmujących dotychczasowe edycje Warszawskich Spotkań Teatralnych, warsztaty , koncert kolektywu DJ-skiego Niewinni Czarodzieje , kiermasz książek, koncert „Jerzy Trela. Monologi” w kościele pokamedulskim, spektakl Teatru Robotycznego zrealizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz przegląd najważniejszych przedstawień grupy teatralnej Malabar Hotel.

Repertuar i bilety: warszawskie.org

Ceny biletów:50-120 zł. Wejściówki 15-20 zł. Karnety: 270/360 zł.

d45k7ci

Festiwal organizowany jest m.in. dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

Czytaj również: Na Mokotowie powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

d45k7ci

Podziel się opinią

Share
d45k7ci
d45k7ci