Trwa ładowanie...
d15yv2n

35 mln dla Ursynowa na oświatę. To jednak wciąż za mało

Plany inwestycyjne największego zespołu osiedlowego stolicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
35 mln dla Ursynowa na oświatę. To jednak wciąż za mało
d15yv2n

W ciągu ostatnich 4 lat w szkołach na Ursynowie przybyło ponad 1800 uczniów, w tym czasie udało się stworzyć w placówkach zaledwie 700 nowych miejsc. Dlatego dzielnica zdecydowała się na rozbudowę.

Dobiegają końca wakacyjne inwestycje i remonty oświatowe, jednak to wciąż zbyt mało, aby rozwiązać problemy ursynowskich uczniów. - Aby poprawić sytuację w naszych szkołach musimy już rozpoczynać kolejne działania – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa i dodaje, że z przyznanych dzielnicy 35 mln na oświatę zaplanowano rozpoczęcie najpilniejszych inwestycji oświatowych.__

- Dzielnica szybko się rozwija, a młodzi ludzie chętnie zakładają tu rodziny, dlatego też rośnie liczba dzieci. Nasze szkoły należą do najlepszych w kraju, chcielibyśmy też aby nasi młodzi mieszkańcy mogli uczyć się w dobrych warunkach, a nauczyciele dysponowali zapleczem, które pozwoli im utrzymać wysoki poziom nauczania - dodaje burmistrz.

d15yv2n

Najwięcej, bo aż 16 mln 300 tys. pochłonie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 100 przy ul. Tanecznej 54/58. Planowane jest tam powstanie 12 nowych klas, rozbudowa sali gimnastycznej oraz modernizacja stołówki i kuchni.

Kolejna inwestycja warta 8 mln zł to rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 318 przy ul. Teligi 3. W tym przypadku urzędnicy zakładają powstanie nowego budynku z sześcioma klasami, stołówką i szatnią oraz modernizację łazienki i bloku żywieniowego. Planują też budowę nowych boisk.

5 mln zł zostanie przeznaczonych na powiększenie stołówki i dobudowanie czterech sal lekcyjnych oraz modernizację centralnego ogrzewania i systemu wentylacyjnego w Szkole Podstawowej nr 319 przy ul. ZWM 10. Prace w tej podstawówce mają się zakończyć już w przyszłym roku.

W 2016 roku za łącznie 1 mln 400 tys. zł planowana jest rozbudowa stołówki i modernizacja łazienek w SP nr 323, ul. Hirszfelda 11 oraz dobudowanie sal przy SP 343 przy Kopcińskiego 7.

d15yv2n

W roku 2017 roku dzielnica chce zakończyć prace, warte 4,5 mln zł, w SP 310 przy ul. Hawajskiej oraz w SP nr 303 przy Koncertowej 8. - W pierwszej z nich powstaną dwie nowe sale, w drugiej rozbudujemy stołówkę i wybudujemy 3 nowe klasy informuje burmistrz Kempa.

Mimo ogromu i tempa zaplanowanych prac na najbliższe dwa lata te inwestycje nie rozwiążą problemów bazy lokalowej ursynowskiej oświaty. Zarząd dzielnicy zapowiada starania o kolejne środki na budowę szkoły podstawowej. Obecnie, na terenie Ursynowa funkcjonuje 16 placówek oświatowych na poziomie podstawowym, w których w tym roku uczyć się będzie ponad 10 tys. uczniów, z tego ponad 2 tysiące pierwszaków.

Przeczytajcie też: Na Zielonym Ursynowie stanie dom*kultury. Po 9 latach starań*

d15yv2n

Podziel się opinią

Share

d15yv2n

d15yv2n