Trwa ładowanie...

36 godzinna akcja Jakiego trwa. Podsumowuje całą kampanię

W czwartek w południe, kandydat Zjednoczonej Prawicy rozpoczął akcję "36 impulsów", w której przez 36 godzin zamierza przedstawiać swoje pomysły dla Warszawy. - Jestem silnie przekonany, że Warszawa nie tylko może, ale musi budować szybciej metro - przekonywał Jaki.

36 godzinna akcja Jakiego trwa. Podsumowuje całą kampanięŹródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk
d1cnb6l
d1cnb6l

- Jesteśmy już ponad 30 godzin na nogach i chcemy państwu powiedzieć, że w tym miejscu 22 i 23 impuls dla rozwoju Warszawy. To, co chcemy zmienić w naszej stolicy. Akurat tutaj, na Odolanach, III i IV linia metra - zadeklarował kandydat PiS.

Zaznacza, że metro musi być podstawowym szkieletem komunikacji Warszawy. - Jeżeli zobaczycie państwo, że Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje w zawrotnym tempie około 3 km w kadencję metra, nowo oddanych linii, a niedawno odwiedziłem burmistrza Madrytu, który potrafił podczas jednej kadencji 50 km. Trzeba sobie zadać pytanie: coś tu jest nie tak - mówił polityk.

- Jeżeli ktoś próbuje mi powiedzieć, że Warszawa nie może mieć więcej kilometrów metra niż stolica nawet Rumunii, Bułgarii, Czech czy Węgier, mówię, że się na to nie zgadzam. Dlatego jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, to będę realizował ambitny projekt budowy III i IV linii metra - zadeklarował kandydat. Dodaje, że jak zostanie prezydentem Warszawy, to uchwali dwa razy więcej miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Patryk Jaki wspomniał również o żłobkach i przedszkolach. - Od razu przystąpimy do budowy żłobków i przedszkoli. 50 żłobków i przedszkoli dla Warszawy. To jest stosunkowo niedrogie, można budować systemem modułowym - wyjaśnił.

d1cnb6l

Stwierdza, że już w pierwszej kadencji, wszyscy rodzice poczują poprawę sytuacji.

Kolejne impulsy kandydata ZP - program dla seniorów

- Ważne impulsy dla Warszawy, naszego miasta. Pierwsza sprawa to program dla seniorów. Mamy poważny problem dla seniorów. Wychodzimy z założenia, że był już czas, kiedy seniorzy zrobili coś dla Warszawy i przychodzi czas, żeby Warszawa zrobiła coś dla nich - oświadczył polityk.

Zaznacza, że tym bardziej, że to właśnie warszawscy seniorzy odbudowywali Warszawę po tym, co wydarzyło się podczas PW, II wojny światowej i tragediach wojennych. - Dlatego musimy traktować seniorów w sposób wyjątkowy. Chcielibyśmy stworzyć kartę seniora, Senior+. Kolejny impuls, wykup mieszkań komunalnych to moje twarde zobowiązanie. Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, przywrócę możliwość wykupu mieszkań komunalnych z bonifikatą - zadeklarował Jaki.

Zobacz też: Patryk Jaki zapowiada nietypowy audyt w Warszawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l