37 pięter, 836 schodów w 3 minuty i 34 sekundy

W ubiegłą sobotę odbył się "Bieg na szczyt"

d2e8nua
d2e8nua

To już trzecia edycja* zawodów "Bieg na szczyt", który polega na pokonaniu 37 pięter i 836 schodów mierzącego 192 metry budynku Rondo 1* stojącego przy warszawskim rondzie ONZ. Jako że przestrzeń biegu była ograniczona, w zawodach mogło wziąć udział tylko 500 zawodników. Limit ten wyczerpał się już po 50 minutach rejestracji do udziału w zawodach! Na starcie pojawiła się także rekordowa ilość zawodników z czołówki Pucharu Świata.

Dużo emocji dostarczył bieg mężczyzn. Bartosz Świątkowski o 3 sekundy pokonał lidera Pucharu Świata Piotra Łobodzińskiego i po raz drugi zwyciężył w Biegu Na Szczyt Rondo 1. Pokonanie 37 pięter zajęło mu 3 minuty i 34 sekundy. Trzeci na szczyt przybył Christian Riedl z Niemiec, któremu zajęło to zaledwie o ułamek sekundy mniej niż Łobodzińskiemu - 3 minuty i 37 sekund. Bieg kobiet wygrała Izabela Zatorska z czasem 4 minuty 46 sekund. Na podium stanęły także Dominika Wiśniewska-Ulfik oraz zeszłoroczna triumfatorka, Anna Ficner.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to nie tylko zawody sportowe, ale także impreza charytatywna. Wniesione przez zawodników opłaty startowe (min. 30 zł) organizatorzy przekazali na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W tym roku zebrana kwota wyniosła 16 000 złotych. Dodatkowe 8 600 złotych udało się zebrać także dzięki zaproszonym gościom, którzy wystartowali w zawodach

Bieganie po schodach (ang. towerrunning / stair climbing) to młoda dyscyplina sportowa. W 2013 roku biegi „Masters Race” Pucharu Świata odbędą się m.in. w Empire State Building (Nowy Jork), Stratosphere Tower (Las Vegas), John Hancock Center (Chicago), Taipei 101 (Taipei) czy Millennium Tower (Wiedeń). Pomysłodawcą imprezy jest działająca na europejskich i azjatyckich rynkach firma private equity MGPA. Firma zarządza MGPA Europe Fund II, do którego należy biurowiec Rondo1.