Trwa ładowanie...
d44ych8

"3x WETO" niedaleko siedziby PiS. Ogromne napisy na zabytkowych murach

Walczą o wolne sądy, zdewastowali zabytkowe mury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"3x WETO" niedaleko siedziby PiS. Ogromne napisy na zabytkowych murach
d44ych8

Na XIX-wiecznej cegle i budynku Domu Dziecka ks. Boduina, wpisanego do gminnej ewidencji zabytków przy ul. Nowogrodzkiej pojawiły się takie napisy jak "3x WETO" czy "Wolność". Niepodal znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

Dom ks. Baudouina to najstarszy z istniejących domów dziecka w Polsce. Działa nieprzerwanie od 1736 roku, choć początki jego działalności to rok 1732. Od 1901 roku do dziś dzieci mieszkają w budynku przy ulicy Nowogrodzkiej. Ostatnio na murach otaczających budynek domu dziecka pojawiły się takie napisy jak: "3x WETO", "Wolne sądy", czy "Wolność".

Nowogrodzka 75 Fot. WawaLove.pl

d44ych8

- Jesteśmy w najwyższym stanie oburzenia i będziemy domagać się od ratusza ukarania swoich pupili - burzą się aktywiści z Portalu Warszawskiego. Według nich, miasto wspomagało działalność owych ruchów.

- Zatem niech teraz wśród swoich ulubieńców zorganizuje zbiórkę na rewitalizację - podkreślają. - Żądamy, aby wszystkie ruchy wspierające zamęt na ulicach Warszawy, teraz zrzuciły się remont szkód, które wyrządziły.

Jak czytamy na łamach Portalu Warszawskiego, konserwator zabytków został już o sprawie poinformowany. Co więcej, WawaLove.pl skontaktowała się dyrekcją Domu Dziecka ks. Boduina. Na razie czekamy na komentarz ws. napisów na XIX- wiecznych murach.

Przypomnijmy: w lipcu przez Polskę przetoczyła się fala protestów. Sprzeciwiano się zmianom, jakie PiS chciał wprowadzić w sądownictwie. Udział wzięło w nich kilkadziesiąt tysięcy osób, które domagały się, by prezydent Andrzej Duda zawetował trzy ustawy: o Krajowej Radzie Sądownictwa, Sądach Powszechnych i Sądzie Najwyższym

d44ych8

*Przeczytajcie również: Zdjęli i zdeptali biało-czerwoną flagę. Policja zatrzymała trzech obywateli Niemiec *

d44ych8

Podziel się opinią

Share
d44ych8
d44ych8