Trwa ładowanie...
d27ak5u

400 zł dla rodziców na opłacenie żłobka. Nowy projekt ratusza

Wystarczy spełnić kilka kryteriów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
400 zł dla rodziców na opłacenie żłobka. Nowy projekt ratusza
d27ak5u

Stołeczny ratusz chce pomóc rodzicom najmłodszych dzieci. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła projekt o nazwie "Warszawski bon zniżkowy".

Bon ma wynosić 400 zł i będzie przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku od 13 miesiąca do ukończenia 3 roku życia. Ta kwota może zostać wydana na prywatny żłobek , klub malucha lub prywatnego opiekuna. Ostateczną decyzję o formie wydania tych pieniędzy ma podjąć rodzic.

- Mam nadzieję, że ten projekt wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a co za tym idzie, wpłynie na decyzję o posiadaniu dzieci. Chcę w ten sposób też pomoc rodzicom w ich szybkim powrocie na rynek pracy – tłumaczy Hanna Gronkiewicz-Waltz , prezydent stolicy.

d27ak5u

Otrzymanie bonu jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca lub z ubiegania się o miejsce w żłobku publicznym lub dofinansowywanym przez miasto.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać taki bon? Przede wszystkim rodzice muszą pracować, nie być na urlopie wypoczynkowym, mieszkać w Warszawie i płacić tu podatki. Dodatkowo muszą spełniać kryterium dochodowe: 1922 zł netto na jednego członka rodziny, a ich dziecko jest na liście oczekujących na miejsce w publicznym żłobku.

Miasto szacuje, że z tej formy wsparcia może skorzystać ponad 4 tysiące rodzin. Na ten cel ratusz planuje wydać w przyszłym roku ponad 7 mln zł. Szczegółowe zasady określi uchwała wprowadzona w I kwartale 2017r.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

d27ak5u

(oprac. MO)

Przeczytaj też: Jest nowy pełnomocnik ds. reprywatyzacji

d27ak5u

Podziel się opinią

Share
d27ak5u
d27ak5u