Trwa ładowanie...
tramwaje
Luiza Poreda
22-03-2013 09:06

45 nowych tramwajów dla Warszawy

Będą niskopodłogowe, klimatyzowane i dwukierunkowe. Bezpieczeństwo zapewni pełny monitoring

Share
45 nowych tramwajów dla Warszawy
dk9eh6u

Umowa zakupu nowoczesnych tramwajów Jazz Duo opiewa na kwotę 380 088 552,26 zł brutto i obejmuje dostawę 45 tramwajów, specjalistycznego wyposażenia obsługowego, pakietu naprawczego, pakietu eksploatacyjno-naprawczego oraz wykonywanie napraw powypadkowych w okresie 5-letniej gwarancji tramwajów. Przy wyborze oferty zwracano uwagę na rozwiązania techniczne i funkcjonalne m.in. odległość drzwi od peronu, szerokość przejścia wewnątrz tramwaju, masa tramwaju.

Tramwaje będą całkowicie niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane (część pasażerska i kabina motorniczego). Jazz Duo będzie miał w porównaniu do Swinga idealnie równą podłogę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej technologii na rynku polskim - tzw. napędowym wózków bezosiowych. Mniejsza masa własna tramwaju pozwoli także na zmniejszenie nacisków koła na szynę.

W każdym tramwaju znajdzie się monitoring wizyjny obejmujący całe wnętrze części pasażerskiej, strefę wymiany pasażerów oraz strefę przed pojazdem. Nowe wagony będą także wyposażone w nowoczesny System Informacji Liniowej wraz z systemem zapowiedzi głosowych oraz monitorami LCD dostosowanymi do wyświetlania reklam.

dk9eh6u

Tramwaje będą miały prawie 30 m długości. Przy zbliżonej do tramwaju 120 Na długości całkowitej tramwaju, zmieści się o 9 pasażerów więcej niż w obecnym Swingu, ponieważ wewnątrz tramwaju wygospodarowana została większa przestrzeń dla pasażerów. Dla wygody pasażerów odległość pomiędzy drzwiami a krawędzią peronu zostanie zmniejszona do 5 cm.

Rozpoczęcie dostaw planowane jest w lipcu 2014 roku. Po zakończeniu dostaw, średni wiek taboru tramwajowego w Warszawie będzie wynosić 15 lat.

dk9eh6u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk9eh6u
dk9eh6u