Trwa ładowanie...

48 godzin na zrobienie filmu. 5. edycja 48 Hour Film Project Warsaw

Pokazy nakręconych w regulaminowe 48 godzin filmów odbędą się od 29 września do 1 października w warszawskim Kinie Luna.

48 godzin na zrobienie filmu. 5. edycja 48 Hour Film Project Warsaw
d1f5z7z
d1f5z7z

Już po raz piąty w stolicy na przełomie września i października odbędzie się festiwal filmowy 48HFP Warsaw. Konkurs znany jest na całym świecie od 14 lat i odbywa się w blisko 130 miastach. Rejestracja ekip do 5. jubileuszowej edycji trwa już tylko do 25 września.

Ekipy zostaną ocenione przez znane osobistości związane z filmem. W tym roku w jury zgodzili się zasiąść: Borys Lankosz, Anna Mucha, Andrzej Sołtysik i Marcin Koszałka. Główną nagrodą dla zwycięskiej ekipy będą bilety lotnicze na finał Filmapalooza w Atlancie (marzec 2016), gdzie uczestnicy powalczą o tytuł Najlepszego Filmu roku 2015, nagrody rzeczowe oraz możliwość pokazu podczas festiwalu w Cannes.

W ramach konkursu zarejestrowane ekipy mają jedynie 48 godzin na wymyślenie scenariusza, nakręcenie i zmontowanie krótkiego (4-7 minut) filmu. W każdym filmie muszą pojawić się trzy obowiązkowe elementy. W tym roku bezsenny weekend rozpocznie się 25.09.2015 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, gdzie przedstawiony zostanie obowiązkowy rekwizyt, bohater i linijka tekstu. Dla utrudnienia ekipy losują sami gatunek filmowy.

Pokazy, nakręconych w regulaminowe 48 godzin, filmów odbędą się od 29 września do 1 października w warszawskim Kinie Luna.

Najlepsze produkcje zostaną wybrane przez kilkuosobowe jury aż w 13 kategoriach. Zwycięska ekipa poza nagrodami rzeczowymi otrzyma dwa bilety lotnicze i ze swoim filmem poleci na międzynarodowy finał Filmapalooza do Atlanty (Georgia, USA), gdzie ma szansę walczyć o tytuł najlepszego filmu roku 2015, nagrodę pieniężną i możliwość pokazu podczas MFF w Cannes 2016 w ramach Short Film Corner.

Laureatów festiwalu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 3 października w Mazowieckim Instytucie Kultury. Po oficjalnej części zapraszamy na afterparty z Grolschem.

d1f5z7z

Konkurs ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów pomiędzy środowiskami filmowymi. Dlatego dla wielu uczestników 48HFP może być pierwszym poważnym krokiem w kierunku dalszej kariery filmowej. Ponadto zachęca filmowców do wyjścia z kamerą w przestrzeń miejską, wyzwala uczestnikach wiele pomysłowości i kreatywności, a przede wszystkim jest dobrą zabawą.

Harmonogram festiwalu:

25 września - zakończenie rejestracji, kickoff – oficjalne rozpoczęcie konkursu
25 - 27 września – filmowy weekend, wymyślanie, kręcenie filmu
29 września – 1 października – pokazy filmów w kinie Luna
3 października – gala finałowa, afterparty.

Formularz rejestracyjny: www.48hourfilm.com/warsaw

d1f5z7z

W ubiegłym roku nagrodę za najlepszy scenariusz otrzymał film "W cztery oczy" w reżyserii Davida Andriyana. Zobaczcie.

d1f5z7z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f5z7z