Trwa ładowanie...

5. edycja Festiwalu Kultury i Popkultury Japońskiej „Mokon”

Wawalove.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia

Share
5. edycja Festiwalu Kultury i Popkultury Japońskiej „Mokon”
d7qk199

Wkrótce 5. edycja konwentu „Mokon”. Odbędzie się on w dniach 13-14 grudnia w Warszawie w LXXCIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Anieli Krzywoń 3. Główną atrakcją festiwalu będą eliminacje do międzynarodowego konkursu European Cosplay Gathering, którego finał odbędzie się w przyszłym roku w Paryżu na Japan Expo. Wawalove.pl uwielbia kostiumy i przebieranki, dlatego jest patronem medialnym tego wydarzenia.

To tam nasi najznakomitsi cosplayerzy świętowali największe sukcesy - mówią organizatorzy - Sam konkurs to nie jedyna rzecz jaką dla was przygotowaliśmy. W tym roku „Mokon” będzie gościł znanych cosplayerów nie tylko z Polski. Pierwszym z nich będzie Aleksandra „Shappi” Tora, która poprowadzi prelekcję* „Odlewy i żywice w Cosplayu”.* Kolejnym gościem będzie Jakub „Zel” Kołecki, finalista tegorocznego konkursu Euro Cosplay oraz zeszłorocznego ECG, znany przede wszystkim z cosplayu Iorwetha z Wiedźmina oraz Flynna z Zaplątanych. Ostatnim gościem z polskiej sceny będzie tegoroczna zwyciężczyni EuroCosplay w Londynie Katarzyna „Kairi” Siedlecka, która opowie o tajnikach prezentacji scenicznych, a także początkach tworzenia kostiumów.

Z zagranicznej strony pojawi się pochodząca z Niemiec Anna „Artflower” Schunk, która reprezentowała swój kraj w tym roku na World Cosplay Summit oraz dwa lata temu na EuroCosplay. Poprowadzi dwa panele (w języku angielskim) o gorsetach, a także szyciu dla początkujących.

d7qk199

Na festiwalu znajdziecie także mnóstwo innych atrakcji. Najważniejszą z nich będzie turniej w grę League of Legends organizowany przez „SDManagement”. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Bilety na „Mokon 5” są już w sprzedaży . Cena dwudniowej wejściówki wynosi 45 zł.

d7qk199
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7qk199
d7qk199