Trwa ładowanie...
d1h3tvx

500 + dla malucha. Wystarczy urodzić się w Warszawie

Stołeczny ratusz rozpoczął pilotażowy program wsparcia dla rodzin. Już pierwsze testowe wyprawki rozdane, a od kwietnia każdy nowonarodzony warszawiak otrzyma prezent. Rodzice dzięki nowemu programowi zaoszczędzą około 550 złotych.
Share
500 + dla malucha. Wystarczy urodzić się w Warszawie
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz
d1h3tvx

*W skład wyprawki wchodzą: *

 • kosz Mojżesza lub pudełko z materacem dla noworodka
 • ubranka (body, pajacyk, skarpetki, spodenki, czapeczka)
 • kocyk
 • ręcznik
 • pielucha wielorazowa z wkładami
 • zestaw higieniczny w etui (m.in. termometr do ciała, szczotka do włosów, aspirator, cążki, nożyczki, szczoteczka do dziąseł), termometr do kąpieli, gryzak
 • książeczka
 • produkty pielęgnacyjne

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy zaznacza, że wprowadza rozwiązania, które czynią Warszawę miastem dobrym do życia, do założenia rodziny. - To kolejne ułatwienie. Budujemy nowe żłobki, przedszkola, szkoły. Już kolejny rok rodzice korzystają z warszawskiego bonu żłobkowego, nie płacą za pobyt dzieci w przedszkolu, a uczniowie mają bezpłatną komunikację miejską - tłumaczy prezydent.

  Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz

Aby wziąć udział w programie pilotażowym należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć go w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wystarczy mieszkać w stolicy, płacić tu podatki, a wniosek złożyć w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka. Wsparcie będzie obowiązywało od 1 kwietnia 2019 roku.

d1h3tvx

Warszawski bon żłobkowy

Poza wyprawkami warszawscy rodzice dostają 400 złotych miesięcznie wsparcia. Dzięki temu rodzice po urodzeniu dziecka mogą szybko podjąć pracę. Pod uwagę brane są rodziny z dochodem 2 883 zł netto na jedną osobę .

Zaznaczamy, że warszawski bon żłobkowy otrzymują rodzice, którzy pracują, mieszkają i płacą podatki w stolicy i nie są na urlopie wychowawczym. Jest przyznawany na dziecko w wieku od ukończenia pierwszego roku życia do dnia objęcia go wychowaniem przedszkolnym, nie później niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia.

  Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz

Zobacz także: Krzysztof Bosak o spaleniu flagi UE. "Sposób na wyrażenie opinii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h3tvx

Podziel się opinią

Share
d1h3tvx
d1h3tvx