Trwa ładowanie...

6 mln złotych dla Świątyni Opatrzności Bożej

Ministerstwo kultury ogłosiło listę dotacji dla instytucji kultury

6 mln złotych dla Świątyni Opatrzności Bożej
d2gakaj
d2gakaj

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach priorytetu. Najwięcej pieniędzy, aż 6 mln zł dostała archidiecezja warszawska na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Powstaje przy niej muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – pisze na swoim blogu Jacek Kowalczyk z "Polityki" .

Dotacje te przyznawane są w ramach priorytetu pod nazwą infrastruktura kultury. Autor wpisu cytuje fragment uzasadnienia ministerstwa.

„Celem priorytetu jest zatem stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze. (...) Wśród nich wyróżnia się zdecydowanie jeden wniosek i przyznana dotacja: ekspozycja Główna Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – roboty budowlane (kontynuacja) – 6 mln zł. Beneficjent: Archidiecezja Warszawska” .

Co ciekawe, na liście ministerstwa jest 607 pozycji. Na razie dotacje dostały 73 instytucje, przy czym najmniej punktów (wśród beneficjentów dotacji) zdobył wniosek… Archidiecezji Warszawskiej o wsparcie rzeczonego Muzeum JP II (82,6 pkt.). Za to dotacja jest sześciokrotnie wyższa od następnej największej (Zamek Ujazdowski)!

d2gakaj

Drugi pod względem zdobytych punktów wnioskodawca na liście (ponad 89,90 punktów na sto możliwych) dostał 0,00 zł.Dlaczego?

- Ministrowi zabrakło już kasy. Przecież z własnej pensji nie da. Aż taki hojny nie jest - pisze Kowalczyk i dodaje, że ministerstwo kultury wcześniej również było wyjątkowo hojne w w stosunku do inwestycji związanych z budową Świątyni Opatrzności. W 2013 r. dotacja wyniosła 4 mln zł; w 2012 r.- 9 mln zł.

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęła się w 1999 roku.

*Przeczytajcie też: Proboszcz kontra alkohol *

d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj