Trwa ładowanie...
d36j9by

60 wypasionych mercedesów dla miasta!

Wkrótce będą wozić warszawiaków do pracy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
60 wypasionych mercedesów dla miasta!
d36j9by

Zakup luksusowych, niskopodłogowych autobusów został przypieczętowany w stołecznym ratuszu, gdzie przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych podpisali umowę z przedstawicielami Evo Bus. Wszystko w obecności Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Tak duża ilość tego typu umów świadczy o tym, że komunikacja publiczna naprawdę jest naszym priorytetem. Nie każde miasto może poszczycić się ponad 700 nowymi autobusami zakupionymi w ciągu pięciu lat. Jeśli dodamy do tego ok. dwustu tramwajów, 35 pociągów metra i kilkanaście nowych zespołów trakcyjnych dla Szybkiej Kolei Miejskiej, otrzymamy niemal tysiąc nowoczesnych pojazdów – myślę, że mamy się zatem czym pochwalić. Tym bardziej, że dzięki tym wszystkim umowom warszawiacy już mogą podróżować stołeczną komunikacją w lepszych, bardziej komfortowych warunkach – obecnie aż 82% miejskiego taboru to pojazdy niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych, wygodne dla matek z wózkami. – zaznaczyła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej zawarto kontrakty z firmami Solaris i Solbus na dostawę 45 nowych autobusów. Pod koniec roku liczba autobusów zamówionych od 2007 roku wzrośnie do 785 sztuk.

d36j9by

Zakontraktowane pojazdy to Mercedes Conecto w wersji przegubowej o długości 18 metrów. Są wyposażone m.in. w: 100% niskiej podłogi, monitoring i elektroniczną informację wewnętrzną, klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, instalację przeciwpożarową oraz dodatkowe monitory reklamowo-informacyjne. Na pokładach nowych wozów nie zabraknie również biletomatów.

Dla autobusów marki Mercedes Benz kontrakt zawarty z MZA to ponowny debiut na warszawskich ulicach. Ostatni raz Mercedesy z warszawską syrenką kursowały w latach 1937-39.

d36j9by

Podziel się opinią

Share
d36j9by
d36j9by