Trwa ładowanie...

68 mandatów na 73 kontrole. Sprawdzają taksówkarzy

Brak zdanego egzaminu na wykonywanie przewozu osób taksówkami, brak informacji o opłatach, tabliczki z hologramem, kasy fiskalnej, identyfikatora ze zdjęciem i pieczątką Urzędu Miasta...

68 mandatów na 73 kontrole. Sprawdzają taksówkarzy
d1nro15
d1nro15

Brak zdanego egzaminu na wykonywanie przewozu osób taksówkami, brak informacji o opłatach, tabliczki z hologramem, kasy fiskalnej, identyfikatora ze zdjęciem i pieczątką Urzędu Miasta – to tylko niektóre z nieprawidłowości ujawnionych w trakcie kontroli taksówek przeprowadzonych w marcu przez funkcjonariuszy z I Oddziału Terenowego. Śródmiejscy strażnicy przeprowadzili wówczas ponad 70 kontroli

W trakcie 73 kontroli przeprowadzonych pod kątem prawidłowości oznakowania pojazdów TAXI funkcjonariusze w związku z ujawnionymi wykroczeniami ukarali mandatami 68 taksówkarzy. Skierowano również 2 wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

Dodatkowo ujawniono 63 przypadki naruszenia przez taksówkarzy przepisów porządkowych (np. identyfikator umieszczony w niewidocznym miejscu, tabliczka o możliwości złożenia skargi umieszczona w niewidocznym miejscu, zbyt krótkie lub niewłaściwie naklejone żółto-czerwone pasy lub ich brak, hologram naklejony na pasie przeciwsłonecznym, zamiast pod nim). W tych przypadkach interwencje z reguły kończyły się pouczeniami.

d1nro15

Nasze działania dotyczyły tzw. nielegalnych taksówek. Na ponad 70 skontrolowanych przez nas pojazdów TAXI w około połowie stwierdziliśmy nieprawidłowości. Dotyczyły one m.in. niezgodnego z zapisami uchwały Rady Miasta oznakowania pojazdów TAXI, a także naruszeń wynikających z zapisów Ustawy o transporcie drogowym. Ponad 60% kierowców nie miało zdanego wymaganego egzaminu. To duży problem, dlatego kontrole będą prowadzone cyklicznie – mówi st. insp. Piotr Rombel z Referatu ds. Starego i Nowego Miasta I Oddziału Terenowego.

Zasady prawidłowego oznakowania taksówek określa Uchwała nr XXIV/314/2000 Rady Miasta st. Warszawy z dnia 28 sierpnia 2000 r. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca taksówki musi umieścić w widocznym dla pasażera miejscu m. in.:
- identyfikator zawierający zdjęcie, imię i nazwisko kierowcy oraz numer boczny taksówki,
- informację o możliwości kierowania skarg i wniosków dotyczących wykonanej usługi do Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu m.st. Warszawy,
- informację o cenie za 1 km (zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy w sprawie ustalania urzędowych cen za przejazdy taksówkami osobowymi).

Obowiązkowo pojazdy muszą być oznakowane m.in. żółto-czerwonym pasem naklejonym wzdłuż samochodu z numerem bocznym i herbem Warszawy, hologramem umieszczonym na przedniej szybie. W każdej taksówce musi być również taksometr.

d1nro15
d1nro15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nro15