Trwa ładowanie...

7. Bieg Zdobycia PAST-y. Oddajemy cześć Powstańcom

Spragnieni rywalizacji biegacze 22 sierpnia spotkają się w Warszawie, by oddać pamięć Powstańcom, biorąc udział w 7. Biegu Zdobycia PAST-y. Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej koronawirusem przed środowiskiem biegowym prawdziwa sportowa rywalizacja na żywo.

7. Bieg Zdobycia PAST-y. Oddajemy cześć PowstańcomŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d39ko2b
d39ko2b

Miejscem wydarzenia będzie budynek mieszący się przy ul. Zielnej 39, w którym znajdowała się Polska Akcyjna Spółka Telekomunikacyjna. Celem biegaczy będzie dotarcie do mety, znajdującej się na 9. piętrze. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają organizatorzy – Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZWA oraz partner – Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego- informuje stołeczny ratusz.

- Zapraszam każdego, dla kogo tak jak dla mnie ważna jest pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego. Rocznicę zdobycia budynku PAST-y mimo trwającej epidemii uczcijmy na sportowo – powiedziała zastępca prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Renata Kaznowska.

Warszawa. Zapisy od 25 lipca

Zapisy na 7. Bieg Zdobycia PAST-y rozpoczną się w sobotę 25 lipca, minutę po północy. Rejestracji będzie można dokonać w serwisie zapisów dostępnym na stronie https://tiny.pl/ttnfr

d39ko2b

W pakiecie startowym po raz pierwszy w tym biegu będzie okolicznościowa koszulka techniczna. Na mecie uczestników czekać będzie niespodzianka.

Warszawa. Budynek będzie dezynfekowany

Organizatorzy przewidzieli cztery bloki startowe – każdy po max. 150 osób, a biegacze ruszać będą w odstępach co 30 sekund. Po każdym bloku nastąpi przerwa techniczna połączona z dezynfekcją budynku. Zawody zostaną przeprowadzone z najwyższą troską o zdrowie biegaczy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2020.1066).

Udział w każdych zawodach sportowych wiąże się z emocjami i rywalizacją o jak najwyższą lokatę. W 7. Biegu Zdobycia PAST-y najważniejsze są jednak szacunek i pamięć o bohaterach Warszawy. W porozumieniu ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, organizatorzy biegu zachęcają do wpłacania środków pieniężnych na specjalny numer konta 06 1750 0012 0000 0000 2268 4221 z dopiskiem AKTYWNA POMOC. Liczy się każde wsparcie.

Warszawa. Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego

7. Bieg Zdobycia PAST-y to nie jedyna atrakcja, jaką Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało dla biegaczy.

d39ko2b

Już w najbliższy weekend, 24-26.07., miasto zachęca do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego. Udział w wydarzeniu polegać będzie na dzieleniu się z innymi swymi biegowym aktywnościami poprzez udostępnienie relacji w wydarzeniu na FB. Dla twórców najbardziej pomysłowych, wzruszających relacji przewidziane zostały nagrody, ufundowane przez sponsorów i partnerów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d39ko2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ko2b