Trwa ładowanie...

7 tys. interwencji Ekopatrolu od początku roku

W pierwszym półroczu 2013 r. strażnicy z ekopatroli odłowili na terenie miasta 4 304 zwierzęta

7 tys. interwencji Ekopatrolu od początku roku
d2g7vqk
d2g7vqk

Tylko w pierwszym półroczu tego roku ekopatrole straży miejskiej interweniowały ponad 7 tys. razy. Odłowiono ponad 4 tys. zwierząt. To o 5 procent więcej niż w podobnych okresie w roku ubiegłym. Funkcjonariusze są wzywani nie tylko w przypadkach porzucenia psów, ale coraz częściej pomagają zwierzętom dziko żyjącym.

Nie zmienia to faktu, że co roku, w okresie wakacyjnym, wiele psów i kotów ląduje na ulicy, bo wyjeżdżający na wakacje właściciele nie mają co z nimi zrobić. Wiele z tych zwięrząt trafia do siedziby Ekopatrolu.

d2g7vqk

W strukturze Straży Miejskiej m.st. Warszawy funkcjonuje wyspecjalizowany Referat ds. Ekologicznych, który podejmuje działania mające zapobiegać bezdomności zwierząt, przeciwdziałać zagrożeniom życia i zdrowia ludzi w związku z utrzymywaniem zwierząt domowych oraz udziela pomocy zwierzętom chorym, rannym oraz wolno żyjącym, które pozostają w granicach miasta.

W omawianym okresie strażnicy z ekopatroli odłowili na terenie miasta 4 304 zwierzęta, w tym: 2 575 ssaków, 1 702 ptaków i 26 gadów.

d2g7vqk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g7vqk