Trwa ładowanie...

8,5 mln zł na pomoc dla niepełnosprawnych warszawiaków

Już od 1 grudnia niepełnosprawni warszawiacy będą mogli korzystać z pomocy specjalistów – m.in. psychologów, pedagogów, terapeutów zajęciowych, logopedów

Share
8,5 mln zł na pomoc dla niepełnosprawnych warszawiaków
d31q1a6

Prezydent m.st. Warszawy podpisała zarządzenie rozstrzygające III otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych na prowadzenie ośrodków wsparcia oraz na aktywizację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych.

Łącznie miasto na ten cel do 2015 roku przeznaczy blisko 8,5 mln zł - ponad 600 tys. zł więcej niż w latach 2009-2012.

*Już od 1 grudnia niepełnosprawni warszawiacy będą mogli korzystać z pomocy specjalistów – m.in. psychologów, pedagogów, terapeutów zajęciowych, logopedów. Dwanaście organizacji pozarządowych, dzięki miejskiemu dofinansowaniu, będzie prowadziło ośrodki wsparcia dla warszawiaków z niepełnosprawnością intelektualną lub zaburzeniami psychicznymi. Ośrodki będą działały przez pięć dni w tygodniu, przez co najmniej 4 godziny dziennie. *

Konkurs dotyczył również prowadzenia przez organizacje pozarządowe działań, które mają aktywizować zawodowo i społecznie niepełnosprawnych warszawiaków. W ramach zadań dofinansowanych przez m.st. Warszawę cztery organizacje pozarządowe prowadzić będą różnorodne działania aktywizujące – m.in. grupy wsparcia, porady indywidualne, doradztwo zawodowe.

d31q1a6

Prowadzenie ośrodków wsparcia oraz aktywizacji społecznej i zawodowej jest jednym z działań zapisanych w Warszawskim Programie Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w ramach Społecznej Strategii Warszawy na lata 2009 – 2020.

d31q1a6

Podziel się opinią

Share
d31q1a6
d31q1a6