Trwa ładowanie...
d4b9bjy

80 nowych autobusów pojawi się w Warszawie. "Pierwsze takie w Polsce"

Pojazdy są wyposażone w nowatorski system zasilania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
80 nowych autobusów pojawi się w Warszawie. "Pierwsze takie w Polsce"
d4b9bjy

Pierwsze autobusy marki Solaris dotarły właśnie do stolicy. Pojawiły się w zajezdni Stalowa i już wkrótce wyruszą na warszawskie ulice. Co warte podkreślenia, takie pojazdy to zupełnie nowa jakość w komunikacji publicznej. Dokładnie 80 sztuk trafi do stolicy na zamówienie Miejskich Zakładów Autobusowych.

Ich niepowtarzalność wiąże się z zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi, które stanowią dodatkowe i ekologiczne źródło zasilania. Wszystkie autobusy zostaną wyposażone w specjalne baterie, dzięki czemu będą zużywały nie tylko mniej paliwa, ale również zapewnią dostarczanie energii m.in. do właściwego funkcjonowania systemu informacji pasażerskiej.

Dodatkowo pojazdy są też wyposażone w standardowe elementy, takie jak: klimatyzacja, monitoring oraz systemy samogaszące. MZA Warszawa zamówiło 60 przegubowców oraz 20 autobusów klasy maxi, tzn. o długości 12 metrów. Już na przełomie roku przewoźnik ma otrzymać wszystkie pojazdy, a tym samym zaoferować pasażerom większy komfort podróży po mieście.

d4b9bjy

Mieszkańcy Warszawy, najprawdopodobniej już w najbliższych dniach będą mogli spotkać nowe Solarisy na stołecznych ulicach i przekonać się o ich funkcjonalności.

Przeczytajcie też: W sobotę w Stodole wystąpią gwiazdy estrady. "Gramy dla Marka"

d4b9bjy

Podziel się opinią

Share

d4b9bjy

d4b9bjy